Petrovoselci osvojili titulu prvaka

Petrovoselci se već raduju tituli prvaka - foto: V. Jankov

Kolo pre kraja Međuopštinske lige, fudbaleri Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela osvojili su titulu prvaka. Na poslednjem gostovanju savladali su Slobodu u Staroj Moravici rezultatom 5:2 (4:0), a kako je drugoplasirana Mladost Radost iz Srbobrana izgubila u Novom Orahovu od Slavije s ubedljivih 3:0, to je sada razika osam bodova. Petrovoselci imaju 42, a Srbobranci 34 boda. Uz to, novom prvaku predstoji još igranje zaostale utakmice iz jesenjeg dela prvenstva protiv trećeplasirane Mladosti iz Radičevića.

- Predstoje nam još dva okršaja protiv istog rivala Mladosti. Biće to opštinski derbiji za prestiž, bez većeg takmičarskog značaja. Prvi igramo u sredu, a drugi u nedelju. Mi smo zacrtano ostvarili i ulazimo u preostale dve utakmice sasvim rasterećeno, rekao nam je kapiten Jedinstva Šandor Mihalec.

Jedinstvo je u Staroj Moravici već uprvom poluvremenu rešilo pitanje pobednika, jer se na odmor otišlos ubedljivih 4:0 u njihovu korist. Šandor Mihalec postigao je dva gola, Aristid Laćak i Igor Jovanović po jedan, a u nastavku se strelcima pridružio i Dragan Prodanov. Posle ubedljivih 5:0, domaćin je uspeo da smanji na konačnih 2:5.Mladost je gostovala u naselju Pobeda i igrala nerešeno 1:1 s istoimenom ekipom.

"Mladostaši" će sezonu završiti sa tri uzastopna gostovanja, pošto im predstoji, već pomenuti, dvomeč sa Jedinstvom u Bačkom Petrovom Selu. Imaju 33 boda i treće mesto ne može da im izmakne, pošto četvrtoplasirani Tomislavci zaostaju četiri boda, a od rezultata u Bačkom Petrovom Selu zavisi da li,eventualno, mogu stepenicu više.

U poslednjem kolu sastaju se:Jedinstvo – Mladost, Sloboda – Mladost Radost i Pobeda - Tomislavci, dok je Slavija slobodna.

Pobeda 1 : 3 Tomislavci
Sloboda 2 : 2 Mladost Radost
Jedinstvo 2 : 2 Mladost (R)