Lagana četvorka Čuke protiv IMT-a

Gosti sa Novog Beograda traže spasonosni bod na Carevoj ćupriji protiv tima iz samog vrha tabele. Na samom početku su mogli do vođstva, njihov najbolji igrač Lučić je sam sebi stvorio priliku u 6. minutu, ali je udarac sa oko 14 metara završio na stativi.

Posle divne akcije i centaršuta Miladinovića u 12. minutu, Čuka dolazi u vođstvo. Strelac je sa par metara udaljenosti od gola bio Đukić. Na 2:0 je povisio Ajdar u 19. minutu rezantnim šutem sa 20 metara u samo ćoše.

Lepu priliku da smanji zaostatak IMT ima u 32. minutu, Lučić je uposlio Lukovića na 7-8 metara od gola, a ovaj iz prve loptu poslao kraj stative. Na drugoj strani, u 39. minutu, domaći stižu i do trećeg pogotka. Strelac je Mrdaković glavom sa 6 metara, na asistenciju Ajdara.

Tempo igre u nastavku je opao, a prvu iole ozbiljniju priliku domaći stvaraju u 59. minutu, udarac Mrdakovića sa 7-8 metara Ilić je odbranio. Igra se u daljem toku uglavnom odvija na sredini terena, a zatim za dva minuta vidimo dve šanse. Prvo je Gukić sa 20 metara u 59. minutu pogodio prečku gola domaćih, a minut kasnije na drugoj strani Radić sa 3 metra ne uspeva da savlada Ilića, koji mu hrabro ulazi u šut.

U 70. minutu nepropisno u svom kaznenom prostoru Gukić ruši Braunovića i za sudiju Lukića nije bilo razmišljanja, pokazao je odmah na belu tačku. Lopti je prišao Kadijević i golmana poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Tako je Čukarički sigurnom pobedom nad Novobeograđanima zatvorio sezonu.

ČUKARIČKI - IMT 4:0 (3:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Bogićević Dragan. STRELCI: Đukić 12, Ajdar 19, Mrdaković 39. i Kadijević 71.min (k.u.) (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Đukić i Čermelj (Čukarički), Vukić i Janićijević (IMT).

ČUKARIČKI: Kaličanin, Adžić, Kadijević, Gašić (Ljumović), Kovačević, Nikolić (Pavlović), Ajdar (Radić), Miladinović (Čermelj), Mrdaković (Sekulić), Braunović, Đukić.

IMT: Ilić, Radojlović, Nikolić, Vukašinović (Ružić), Janićijević, Ostojić (Novčić), Vukić (Gukić), Veljović (Milićević), Đuković (Mitrović), Lučić, Luković.

Radnički (NB) 1 : 0 Napredak
Brodarac 3 : 0 TSC
OFK Beograd 2 : 0 RFK Novi Sad 1921
Partizan 5 : 1 Internacional
Vojvodina 4 : 1 Trayal
Radnički 1923 1 : 3 Voždovac