Novobeograđani iznenadili šampiona

Zvezda na Novom Beogradu igra pretposlednju utakmicu tekućeg šampionata protiv veoma dobrih momaka iz IMT-a, sa igračima kadetskog uzrasta, 2004. i 2005. godište. Titula je već obezbeđena, pa ovako mlad sastav nije iznenađenje, ako se uzme u obzir da je šampionsko slavlje seniora i omladinaca Zvezde zakazano za večeras na Savi.

Prva ozbiljnija akcija i gol. Igrao se 14. minut kada je Milosavić strelac za goste na asistenciju Savića. Miladinović u 20. minutu pravi dar mar kroz odbranu gostiju, ali biva neprecizan na kraju, poslavši loptu sa 6-7 metara udaljenosti kraj gola.
Milosavić je povisio vođstvo Zvezde u 26. minutu, ovaj put asistent mu je bio Graonja. U 33. minutu se i Radujko mogao upisati u strelce, loptu je poslao pored stative sa svega 5 metara udaljenosti od gola gostiju.

Lepa akcija čitavog napadačkog reda domaćih je završena pogotkom u 36. minutu. Realizator je najmlađi igrač u redovima IMT-a, Luković. Isti igrač je mogao da izjednači rezultat u 41. minutu, golman Marinković mu je odbranio šut sa 6-7 metara, kao i tri minuta kasnije sa slične udaljenosti, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Zvezde.

Na samom startu drugog dela domaći vrše veliki pritisak na gol gostiju, što je u 50. minutu rezultiralo pogotkom. Strelac je bio Vukić, posle lepog dodavanja Lučića. Do potpunog preokreta domaći stižu u 55. minutu. Lučić je na dva metra od gola pronašao Milićevića, on pogađa stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Veljović i poslao je u mrežu. Minut kasnije je moglo biti i 4:2, Marinković je odbranio šut Milićevića sa svega par metara. Zvezdina ekipa u tim momentima deluje raštimovano.

Gosti se polako vraćaju u igru, a Vidaković u 64. minutu ima priliku, sa nekih 12-13 metara biva neprecizan. IMT u 75. minutu uspeva da postigne i četvrti pogodak, strelac je ponovo Veljović, a asistent Lučić. Domaći ne skidaju nogu sa papučice za gas, Mitrović iz srca šesnaesterca u 80. minutu pogađa prečku gola gostiju. To je ujedno bilo sve u ovom veoma zanimljivom meču, treba odati priznanje domaćim igračima koji nisu posle 0:2 klonuli duhom, već su upornošću i borbenošću uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist.

IMT - CRVENA ZVEZDA 4:2 (1:2)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Simović Miloš i Lovre Ilija. STRELCI: Luković 36, Vukić 50. i Veljović 55. i 75.min (IMT), Milosavić 14. i 26.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Karišik (C.Zvezda).

IMT: Ilić, Radojlović, Nikolić, Vukašinović, Janićijević, Gukić (Novčić), Subotić (Milićević), Veljović, Vukić (Mitrović), Đuković (Lučić), Luković (Ružić).
CRVENA ZVEZDA: Marinković (Lainović), Savić, Graonja (Radović), Mandić, Karišik, Vidojević (Bajagić), Milosavić (Milošević), Mitić, Radujko, Lolić, Miladinović (Vidaković).

Spartak ŽK 1 : 1 Radnički (NB)
Mladost (L) 4 : 2 RFK Grafičar
IMT 4 : 2 Crvena zvezda
Rad 2 : 1 Čukarički
Voždovac 4 : 4 Radnički (N)
Trayal 0 : 3 Radnički 1923