Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 19. kolo

15.05.2021. – 18:00 RK Žitorađa - RK Topličanin 17:27 (7:12)

U Žitorađi je odigrana utakmica 19. kola između istoimene ekipe i Topličanina iz Prokuplja. Topličanin igra sjajno u drugom delu prvenstva što govori skok na 5. poziciju dok Žitorađani i dalje ne mogu da upišu pobedu. Ulogu favorita je na ovoj utakmici opravdao Topličanin i slavio rezultatom 17:27. Od samog početka su igrači Miljana Manića nametnuli svoj ritam i kako je teklo vreme gol razlika se stalno povećavala. Držali su se donekle i domaći a pad koncentracije je usledio posle 20. minuta i na poluvreme se odlazi sa +5 za goste. Ni u drugom delu se nije situacija drastično promenila. Postizali su gosti golove sa svih pozicija i do kraja utakmice otišli na +10 te zasluženo slavili protiv komšija. Kod domaćina po 4 puta su se upisali Radovan i Veselin Maljević a isto toliko je dodao i Blagoje Marković. Kod gostiju najjača karika bio je Marko Jovanović sa 5 golova a za igrača utakmice proglašen je Đorđe Kostić. Sudije i delegat su bili iz Kragujevca (Aleksandar Rilak i Nemanja Živić / Zdravko Matović).

16.05.2021. – 20:00 RK Bela Palanka – RK Zlatar 29:29 (14:14)

Totalno neočekivano su rukometaši Bele Palanke “otkinuli” bod ekipi Zlatara iz Nove Varoši i tako ubeležili 13. bod u ovoj sezoni Super B lige “Istok - Zapad”. Zlatar čvrsto drži 4. mesto a po svemu sudeći će završiti sezonu na toj poziciji ili će u najgorem slučaju biti 6. Furiozno su startovali igrači Vladimira Đenića i već u 6. minutu su imali 1:4. U 12. minutu smo videli prvo izjednačenje a potom i vođstvo domaće ekipe. U 28. minutu Zlatar ponovo dolazi do vođstva a Bela Palanka preko Uroševića poravnava rezultat (14:14) i odlazi na odmor nerešenim rezultatom. Vladimir Nikolić je ponovo bio primoran da zaigra na ovoj utakmici. Tokom celog drugog poluvremena gledali smo rezultatsku klackalicu, vodili su gosti do 46. minuta a zatim domaćin ponovo prelazi u vođstvo koje održava do samog kraja a zatim je poslednji gol postigao Babić i doneo bod Zlataru. Kod domaćina najbolji je bio Ivan Veljković sa 9 golova, sa 7 ga je pratio Milan Urošević a za igrača utakmice proglašen je Vladimir Janković koji je postigao 3 gola. Kod gostiju 10 golova je postigao iskusni Aleksandar Babić. Utakmicu su sudili Marjan Golubović i Dragan Milošević iz Leskovca. Delegat je bio Nebojša Vidanović iz Niša.

16.05.2021. – 19:00 RK Jagodina – RK Mokra Gora 28:32 (17:15)

Najzanimljivija utakmica 19. kola bila je odigrana u Jagodini u sportskoj hali “JASSA”. “Ćurani” su dočekali favorizovanu ekipu Mokre Gore koja je jednom nogom u ARKUS ligi. Lider prvenstva je jako loše startovao u Jagodini. Delovali su opušteno i to su izabranici Ljiljane Matić i Bojana Avramovića kažnjavali. Iako su ponovo nastupali u “okrnjenom” sastavu, Jagodinci su pružili 100% te nisu dozvolili gostima iz Zubinog Potoka da se raspucaju. Simović je otvorio utakmicu a zatim Jagodinci furiozno preokreću rezultat i oduševljavaju malobrojnu publiku (6:3). Nastavili su u istom ritmu, Jagodinci su imali problem sa Radisavljevićem koji je pod teškom povredom te su morali da angažuju golmana Nemanju Petrovića koji već duže vreme ne trenira. Ispostavilo se kao pravi potez, Petrović je neverovatno branio a svaku njegovu odbranu je publika nagradila gromoglasnim aplauzom. Kao što se i očekivalo, gosti su dodali gas i u 20. minutu imali samo gol zaostatka (10:9). Brzo je reagovao Avramović kada je Mokra Gora izjednačila što se ispostavilo kao pravi potez. Na poluvreme se otišlo sa 17:15. Mnogi su očekivali da gosti napadnu svom snagom ali ni u ranom periodu drugog dela se to nije dogodilo. Jagodina je u jednom trenutku imala 20:16 a potom se desio pad. Rotacija je učinila svoje. U 44. minutu gosti prelaze u vođstvo a već u 53. minutu imaju nedostižnu prednost (24:28). Do kraja je Avramović omogućio i mlađim igračima da zaigraju na ovoj utakmici što su pametno iskoristili. Najefikasniji je bio kod domaćina Luka Božanić sa 8 golova, pratio ga je Veselin Jelić sa 7. Gosti su ponovo imali raspoloženog Andreja Biševca koji je upisao 6 golova i time je bio proglašen za igrača utakmice što mu je 5. MVP titula ove sezone. Utakmicu su sudili Bojan i Ivan Kolavčić iz Beograda a delegat je bio Dejan Milenković iz Jagodine.

15.05.2021. – 19:00 RK Vranje 1957 - RK Jastrebac 33:25 (14:10)

Što se tiče utakmice 19. kola Super B lige “Istok - Zapad” Vranjanci su na svom terenu porazili ekipu Jastrepca iz Blaca rezultatom 33:25 (14:10) i tako se kotirali kao 7. ekipa prvenstva dok je Vranje samo bod iza njih. Vranjanci su od samog starta nametnuli svoj ritam i kako je vreme odmicalo gol razlika je samo rasla. Već u 22. minutu bilo je jasno da će prvo poluvreme pripasti domaćinu (10:6). U poslednjem minutu prvog dela Vranje je imalo 14:9 a potom je Anđelić postigao gol i na poluvreme se odlazi sa 14:10 za domaćina. U drugom poluvremenu sve je bilo u znaku domaćina, kako je vreme odmicalo izabranici Darka Stanojkovića su povećavali svoju prednost i u jednom trenutku je bio 27:18. Blačani nisu imali leka za domaćina i na kraju su morali da priznaju ekipi Vranja da su u ovom trenutku bolji. Kod gostiju najefikasniji su bili Radosav Stoilković i Nikola Anđelić sa 6 golova. Domaćina su do pobede vodili sa 8 golova Dimitrije Milenković i Stefan Pavlović. Za igrača utakmice proglašen je Ljubodrag Stevanović koji je postigao 5 golova. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

15.05.2021. – 19:00 RK Kuršumlija - RK Metalac 39:28 (24:14)

Lakše od očekivanog su Kuršumličani slavili protiv ekipe Metalca iz Kraljeva. Zvanično će biti Kuršumlija 3. ekipa prvenstva jer su ubeležili 14 pobeda i 5 poraza što je 28 bodova, čak 7 više od Zlatara. Izabranici Gorana Veselinovića su u Kuršumliju doputovali raspoloženi a već nakon prvog poluvremena njihova motivacija je pala jer je ekipa Avrama Ilića nametnula svoj ritam i pokazala da se bodovi teško odnose iz Toplice. Već u 22. minutu bilo je jasno d bodovi neće pripasti Kraljevčanima a zatim je Avram Ilić izrotirao svoje igrače i na poluvreme odneo +10. U drugom poluvremenu su nastavili domaći u istom ritmu i kako je vreme odmicalo gol razlika je samo rasla. Nije bilo dileme, Goran Veselinović je poslao na teren u jednom trenutku najjači sastav ali se domaćin nije pokolebao. Na kraju zaslužena pobeda domaćina 39:28. Utakmicu su sudili Danijel Stanković i Marijan Stefanović iz Leskovca. Kontrolu suđenja je vršio Vladimir Stojanović takođe iz Leskovca.

15.05.2021. – 19:00 RK Hajduk Veljko – RK Priboj 28:23 (14:13)

Negotinci su kao favoriti dočekali ekipu Priboja u svojoj hali. Nakon 60 minuta borbe slavili su rezultatom 28:23 i zadržali drugu poziciju iza Mokre Gore koja ima bod više. Priboj se trenutno nalazi na 11. mestu i ima 5 pobeda i 14 poraza dok Negotinci imaju samo bod manje od prvoplasirane ekipe. Stevanović nije želeo da se opusti te je na teren poslao prvu postavu koja je do 20. minuta bila na vrhuncu. Poslednjih 10 minuta gosti su dodali gas i na poluvreme otišli sa -1. Mnogo teže su odigrali Negotinci drugo poluvreme jer je stalno rotirao Stevanović te su dozvolili gostima da dođu do prednosti Kratko je to trajalo, vratio je na teren najjače snage poput Ćirića, Kostića, Genčića… i do kraja su bodovi ostali u Negotinu. Ubeležena je pobeda 28:23 te je to sasvim bilo očekivano. Kod gostiju najefikasniji je bio Jovan Peić Tukuljac sa 6 golova dok je kod domaćina najefikasniji bio Aleksandar Ćirić sa 9 golova. Za igrača utakmice proglašen je Danijel Kostić koji je postigao 7 golova.