Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 19. kolo

16.05.2021. – 17:30 RK Lavovi BP - RK Jedinstvo 30:28 (12:12)

Lavovi iz Bačke Palanke su ponovo u igri. U 19. kolu Super B lige “Sever - Centar” su slavili protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja rezultatom 30:28 (12:12) i tako koliko – toliko ostavili neku šansu za opstanak u Super B ligi. Jedinstvu ovi bodovi nisu bili potrebni ali nisu tek tako dozvolili Lavovima da se prošetaju terenom. Čak su ih i mučili. Tokom celog prvog poluvremena gosti su imali prednost od 1-2 gola ali uvek su se izabranici Slobodana Permosera vraćali u utakmicu i izjednačavali rezultat gde se na poluvreme odlazi sa 12:12. Sudije iz Lazarevca su na ovoj utakmici imale puno posla. Braća Jevtić su dodelila čak 13 isključenja. Tri puta su na “hlađenje” išli Lavovi a čak 10 puta su gosti morali da odrade kaznu. Dodeljena su i 2 crvena kartona (3 isključenja). Što se tiče drugog poluvremena, domaćin je na kratko preokrenuo rezultat a potom se u vođstvo vraća Jedinstvo. Do 56. minuta gosti su imali sve u svojim rukama a zatim mladost momaka iz Bačke Palanke dolazi do izražaja gde furiozno stižu do izjednačenja a potom rešavaju pitanje pobednika. Kod gostiju najefikasniji su bili Vladimir Antonović i Ivan Spasojev sa 6 golova dok je domaće do pobede vodio Aleksandar Mrakić sa 8 golova. Za igrača utakmice proglašen je Vukašin Petković. Arbitri su bili Đorđe i Miloš Jevtić iz Lazarevca dok je delegat bio Saša Pavlović iz Valjeva.

15.05.2021. – 19:00 RK Jugović - RK Ub 32:26 (14:9)

Kaćani su preuzeli 2. mesto u Super B ligi “Sever - Centar” nakon što su pobedili Ub sa 32:26 (14:9) a Kolubara je neočekivano kiksnula protiv Vrbas Petrola. Jugović je baš kao i Kolubara bio apsolutni favorit ali rukometaši sa Uba znali su da poremete planove nekim ekipama. Nakon vrlo čudne utakmice protiv Vrbasa u prošlom kolu Ub je ponovo doživeo poraz i sada je u donjem delu tabele gde će morati da se bori za opstanak u Super B ligi. Što se tiče ove utakmice od samog početka viđena je bolja igra domaćina i nakon 12 minuta igre Kaćani imaju 4:0. Pokušali su gosti u par navrata da se vrate u utakmicu ali uvek kada su se približili, Jugović je dodavao gas i na poluvreme odneo +5. Ni u drugom poluvremenu se situacija nije mnogo promenila. Jugović je nastavio u svom ritmu a u 50. minutu bilo je jasno da će bodovi ostati u “Hramu”. Kod gostiju najefikasniji je bio Darko Pavlović sa 6 golova. Kod domaćina isto toliko su postigli Miloš Bosančić i Ognjen Regodić. Za igrača utakmice proglašen je Marko Trninić. Utakmicu su sudili Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada a delegat je bio Željko Golubović takođe iz Novog Sada.

15.05.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol - RK Kolubara 25:23 (12:9)

Baš kao što smo i rekli, Vrbas je načinio veliki korak ka opstanku. Prvo su izabranici Jovana Kovačevića i Uroša Elezovića porazili Ub a potom sasvim neočekivano u Vrbasu slavili protiv Kolubare koja je “pala” na 3. mesto. Gosti su utakmicu otvorili preko Panovskog (0:2) a ubrzo domaćin preokreće rezultat i odlazi na 5:2. Brzo je Vladimir Dragićević potražio tajm – aut kako bi vratio svoju ekipu na kolosek ali u tome nije uspeo i Vrbašani odlaze na poluvreme sa +3. Očekivali su svi da se “Krtice” razbude i da u ranom periodu 2. poluvremena smognu snage i preokrenu rezultat. To se nije dogodilo. Vrbas je dodao gas i kako je vreme odmicalo samo povećavao gol razliku (17:11 – 39. minut). “Krtice” očigledno nisu mogle da pronađu onaj prepoznatljivi ritam, mučili su ih domaći a mala neizvesnost se ušunjala tek u 59. minutu kada je bilo 23:22. Kratko je to trajalo, povisio je domaćin na 24:22 gde je bilo jasno kome će pripasti bodovi. Lazar Panovski je bio raspoložen sa 7 golova kod gostiju a domaće je do pobede vodio Jovan Dragnić sa 6 golova. Igrač utakmice je bio Savo Zekić. Arbitri na ovoj utakmici bili su Marko Boričić iz Grocke i Dejan Marković iz Beograda. Funkciju delegata vršio je Zoran Černoh iz Kovina.

15.05.2021. – 19:30 RK Morava - RK Mačva 26:23 (13:11)

“Lisice” su posle poraza od Morave iz Velike Plane spale na 12. mesto koje vodi u rang niže. Što se tiče rasporeda, Mačva ima vrlo tešku situaciju gde će morati da učini sve kako bi slavila na makar dve utakmice. Što se tiče ove utakmice, apsolutni favorit bio je nekadašnji Superligaš iz Velike Plane i nakon 60 minuta igre izabranici Zlatana Krstića i Aleksandra Kabića slavili su pobedu koja može da znači opstanak. Rezultat je bio 26:23 (13:11). Šobić i Dimić su kao pojačanje doveli iskusnog Milutina Dragićevića ali nažalost po “Lisice” nije mogao mnogo da pomogne protiv raspoložene Morave. Što se tiče utakmice, gosti su vodili do 9. minuta a onda su se probudili domać i u 16. minutu preokrenuli rezultat (5:4). Od tada održavaju minimalno vođstvo i kako je vreme odmicalo gostima je padala koncentracija što je Morava iskoristila i na poluvreme otišla sa +2 (13:11). Dobro su domaći startovali u drugom poluvremenu i do 42. minuta imali 19:14. Furiozno se vraćaju gosti i u 51. minutu ponovo imaju -1. Zatražio je trener gostiju tajm – aut kako bi obavio razgovor sa svojim igračima. Nakon tajm – auta primaju a potom postižu gol. Nervoza je učinila svoje i na jednoj i na drugoj strani a više strpljena je imala Morava gde u 57. minutu ima 25:22 i moglo je da se kaže, upisani su bodovi zlata vredni. Aleksandar Ješić i Mirko Lukić su postigli za Mačvu po 6 golova a za domaćina Dragan Radisavljević je bio precizan 7 puta. Za igrača utakmice proglašen je golman Vladan Belić koji je bio nerešiva enigma za “Lisice”. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša a delegat je bila Vesna Petronijević iz Kruševca.

15.05.2021. – 13:00 RK Smederevo – RK Voždovac 2012 27:25 (15:13)

Kolubara više nije lider Super B lige Sever – Centar. Smederevo je u jednoj tvrdoj utakmici, posle mnogo prolivenog znoja pobedilo mladu ekipu Voždovca sa 27:25. Sa druge strane, Kolubara je po drugi put ove sezone poražena. Na gostovanju u Vrbasu istoimeni domaćin slavio je više nego zasluženu pobedu rezultatom 25:23. Utakmica u Smederevu pokazala je da Voždovac nije uzalud na četvrtom mestu ovog ranga takmičenja. Domaćin je poveo brzo sa 4 razlike – 5:1, ali se Beograđani nisu predavali. Celu utakmicu su duvali Smederevcima za vratom i nisu im dozvoljavali da se nijednog trenutka opuste. U finišu kada se lomio rezultat do izražaja je došlo iskustvo ekipe Nenada Martića za pobedu vrednu dva boda ali i, posle poraza Kolubare, trenutno liderske pozicije na tabeli. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Marjanović sa 6 pogodaka, a po četiri puta u listu strelaca su se upisali Dušan i Darko Stojković, i Srđan Jevđenović. Za igrača utakmice proglašen je kružni napadač Dušan Stojković iako je već posle 20 minuta imao dva isključenja. To ga nije sprečilo da obavi ogroman posao u odbrani i napadu. Gosti su imali raspoloženog Lazara Ristića sa 9 dok je Nikola Zečević podbacio i upisao “samo” 6 golova. Utakmicu su sudili Ivan Mandić iz Petrovaradina i Nemanja Kovačić iz Veternika. Kontrolor je bio Vladimir Knežić iz Vrbasa. (SportDC)

15.05.2021. – 19:00 RK Inđija – RK Sivac 69 26:28 (10:12)

U Inđiji je odigrana jako zanimljiva utakmice gde su se sastale ekipe Inđije i Sivca 69. Nakon veoma tvrde borbe gosti su bili bolji i odneli veoma bitna 2 boda u Sivac pobedviši rezultatom 26:28 (10:12) i tako ostali u Super B ligi jer do 22. kola imaju 2 lake utakmice i jednu težu. Što se tiče Inđije još uvek je na sredini ali se očekuje opstanak ove ekipe u Super B ligi. Što se tiče ove utakmice gosti su nešto slabije startovali a potom su preokrenuli i prednost održavali do kraja prvog poluvremena (10:12). U drugom delu na kratko su “Panteri” posustali što koristi domaćin i u 39. mininutu ima 16:15. Nije Branko Žeželj zatražio tajm – aut već je pustio svoje momke da sami reše ovaj problem. Brzo su napravili seriju i u jednom trenutku gosti imaju 16:20. Već u 54. minutu bilo je jasno da će bodovi otići u Sivac a na kraju gosti slave zasluženo 26:28. Aleksa Miković je bio raspoložen u domaćoj ekipi sa 7 golova a neprikosnoven je bio Marko Čabai u ekipi Sivca sa 14 golova. Za igrača utakmice proglašen je Marko Maksimović. Utakmicu su sudili Darko Grubački i Dušan Vojvodić iz Zrenjanina i Novog Sada. Delegat je bio Ivan Mandić iz Beograda.