Rukometaši Železničara savladali Rudar i obezbedili Evropu

Nišlije su obezbedile izlazak na međunarodnu scenu naredne godine i igranje u EHF kupu; foto: JV / Vanja Keser

Rukometaši niškog Železničara nadigrali su Rudar iz Kostolca sa 32:26 (15:13) u susretu 12. kola plej-ofa Arkus lige. Ovom pobedom Nišlije su obezbedile izlazak na međunarodnu scenu naredne godine i igranje u EHF kupu.

Železničar u ovom susretu ništa nije prepustio slučaju i nakon nešto neizvesnijeg prvog poluvremena u finišu drugog rešio pitanje pobednika i osigurao četvrto mesto, te izlazak na međunarodnu scenu naredne sezone.

Izabranici Đorđa Teodorovića su nakon igre gol za gol na startu meča prvu osetniju prednost stekli pogotkom Stanojevića za 9:7. U nastavku je napravljena serija i „Želja“ je u 22. minutu imao prednost od 12:8. Ipak, gosti su do poluvremena uspeli i da izjednače, pošto je bilo 13:13 golom Merdovića u 28. minutu, ali su Nišlije ipak osigurale prednost do odmora.

U drugom poluvremenu je i pored startne prednosti Rudara, ekipa Železničara nakon 17:17 preuzela stvari u svoje ruke i više povratka za goste nije bilo. Napravljeno je nekoliko serija od po 2:0, pa je prednost čuvana pogocima Stojanovića, Milosavljevića, Trkulje i Milovanovića.

Važnu ulogu u čuvanju prednosti imao je sjajan Kocić na golu, koji je meč okončao sa čak 18 intervencija i na kraju bio najzaslužniji za važan trijumf Nišlija. U poslednjih desetak minuta igra gostiju se „raspala“, domaćin je to iskoristio i na kraju došao do ubedljive pobede.

Pored Kocića na golu, u polju su prednjačili Aleksandar Stojanović sa sedam golova, šest je dodao Milosavljević, a pet Milovanović. Kod Rudara se istakao Merdović sa sedam postignutih golova.

Ovom pobedom Železničar je osigurao poziciju četiri, a u narednom kolu gostuje u Šapcu ekipi Metaloplastike, dok u poslednjem kolu u Niš dolazi pančevački Dinamo.

Dubočica 54 34 : 25 Radnički
Vojvodina 28 : 20 Partizan
Železničar 1949 32 : 26 Rudar
Dinamo 30 : 31 Metaloplastika