Petrovac savladao Budućnost, Sutjeska bolja od Zete

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz, dok je Sutjeska iskoristila remi Dečića i ponovo preuzela drugo mjesto, nakon utakmica 32. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, poražena je pod Goricom od Petrovca 2:0. Do šestog trijumfa ove sezone došao je golovima Mirze Đurđevića u 63. i Japanca Rjoje Tačibane u 67. minutu.

Sutjeska je u Golubovcima pobijedila Zetu 2:0 i 13. pobjedom ove sezone ponovo preuzela drugo mjesto na tabeli. Do tri boda na Trešnjici došla je golovima Renea Mihaliča u 1. iz jedanesterca i Igora Pajovića u 63. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Rudara i Dečića u Pljevljima. Dečić je od 85. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Abedin Hakšabanović.

Pobjednika nije bilo ni u Danilovgradu, u duelu Iskre i OFK Titograda, koji je završen 1:1. Iskra je povela golom Miloša Bakrača u 16. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Žarko Popović u 50. minutu. To je prvi pogodak OFK Titograda poslije deset utakmica, odnosno 978 minuta.

Iskra je seriju bez pobjede produžila na 11 mečeva, od kojih je devet igrala neriješeno. Pobjedu u ovom kolu upisalo je i plavsko Jezero, koje je u Beranama slavilo protiv Podgorice 3:2. Jezero je na poluvremenu imalo prednost od 3:0, golovima Mamadu Mendija u 17, Nikole Jovićević u 41. i Petra Vukčevića u 43. minutu. Na 3:1 smanjio je Dušan Vuković u 72, a konačan rezultat postavio je Anđelko Jovanović u 83. minutu.

Budućnost je, poslije 32. kola, vodeća na tabeli sa 75 bodova i ima 24 više od Sutjeske. Dečić je treći sa 50, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 46, dok je peti Rudar sa 42 boda.

U narednom kolu, 9. maja, sastaće se: Budućnost - Rudar, Petrovac - Iskra, OFK Titograd - Iskra, Podgorica - Zeta i Sutjeska - Dečić.

Izvor: MINA/RTCG/FOS Media