Porazi Budućnosti i Dečića, Sutjeska osvojila bod

Budućnost, koja je u prošlom kolu obezbijedila titulu, poražena je danas na Gradskom stadionu od ekipe Podgorice 2:1. Podgorica je povela golom Matije Krivokapića u 38. minutu iz jedanaesterca. Izjednačio je Draško Božović u 63, a pobjedu ekipi Podgorice dobio je Kohei Kato u 88. minutu.

Dečić je u Beranama poražen od Jezera 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Edis Redžepagić u 41. minutu i svom timu donio deveti trijumf ove sezone.

Sutjeska je u Danilovgradu igrala sa Iskrom 0:0. Šansu utakmice da Iskri donese pobjedu imao je Milan Đurišić, koji u 87. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Sutjeske Vladan Giljen. Sutjeska je od 39. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Balša Dubljević.

Bez pobjednika i golova završen je duel Petrovca i OFK Titograda.

Bodove u gostima osvojila je Zeta, koja je u Pljevljima savladala Rudar 1:0. Odlučujući pogodak, za 11. trijumf ekipe iz Golubovaca, postigao je Goran Milojko u 52. minutu.

Budućnost je, poslije 30. kola, vodeća na tabeli sa 72 boda i ima 25 više od Sutjeske. Dečić je treći sa 46, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 43, dok peto mjesto zauzima Rudar sa 41 bodom.

U narednom kolu, 25. aprila, sastaće se: Petrovac - Rudar, OFK Titograd - Budućnost, Podgorica - Iskra, Sutjeska - Jezero i Dečić - Zeta.