Crnjanski derbi - Karađorđevčanima 3:1

Detalj sa meča - foto: Dragan Pejić

Ono što se najčešće dešava na fudbalskim derbijima, bili oni lokalni ili opšti, jeste da pobedi bolji tim, koliko zbog objektivnog  kvaliteta i rejtinga tako i na  konkretnom derbiju pruženog! Ta istina obistinila se na današnjem (27. mart) derbiju između domaće Budućnosti i Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva. U više prosečnoj no dobroj utakmici bili su, tokom njenog većeg dela, nadmoćnijai i efikasnija ekipa i zasluženo osvojili bodove ponovo zaposevši vrh tabele!

Poveli su lepim golim Radišića u 17. minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetakj metara. Udarac je bio više precizan nego jak, ali kako je išao baš u ugao gde je stajao mlađanui golman Lekin, gotovo da bi mu se mogao pripisati kao kiks. No, počast ipak Radišiću jer ipak je trebalo biti tako precizan sa takve udaljenosti, a mladom golmanu Lekinu, golmanima uopšte, je da nauče da brane udarce koje i ne moraju, kao ovaj, da naizgleda izgledaju kao ''evro gol'' ako se dobro postave i pravovremeno odreaguju - a Lekin je ovaj šut ipak dočekao ''spavajući'' i ne čineći išta da ga osujeti!

Crnjani su izjednačili u 35. minutu sa bele tačke. Izvanredni sudija Domazetović iz Pančeva je pravilno procenio oštar start nad mladim Nešićem koji je bio u gol šansi. Ne obazirući se na proteste gostiju energično i bez razmišljanja je pokazao na jedanaesterac koji je iskusni Vukobrat rutiski sigurno pretvorio u pogodak. Bio je to početak, na žalost i kraj dominacije igrača Budućnosti na ovoj utakmici, jer sem tih petnaestak minuta nadmoćnosti - ostatak utakmice je protekao u blagoj nadmoćnosti gostiju.

Drugo poluvreme je pokazalo da su Crnjani fizički neuporedivo slabije pripremljena ekipa, što i ne čudi znajući da ih je na treninzima tokom sedmice jedva po desetak! Ako se tome doda da zbog povrede nisu igrali Vasiljević i Prpa a da je rovit igrao Šarenac, onda dominacija fizički superpripremljenih Karađorđevčana i nije mogla proći bez razultata. Prvo je iskusni  Vukoje iz divno izvedene akcije povisio na 2:1, a nešto kasnije odlični Zekanović je iz jednog od svojih mnogobrojnih  solo prodora postavio konačnih 3:1.

Sa ovom pobedom Karađorđevčani su ponovo na vrhu tabele, ali nam se čini da tu neće dugo ostati budu li igrali ovako bledo, jer Crnjani su podbacili u svojoj igri pa uobraženje u vlastiti kvalitet ne trebaju tražiti u Crnji pruženom. Zekanovića, Bajata i Radišića - koji su za ovaj rang takmičenja u ovoj ekipi jedini igrači iznad proseka, svi ostali su čista ''konfekcija'' koje ima i u Kikindi i u Omoljici i u Elemiru - tako da će im, opet kažemo ne budu li ubuduće igrali mnogo, mnogo bolji, šampionska titula i plasman u viši rang ostati pusta želja. A da konačno, posle nekoliko godina upornog kidisanja ka tome - taj cilj/želja/stremljene...  ne budu ostvareni, bila bi objektivno velika šteta, jer su ''Naftagas'' i još nekoliko sponzora - firmi ali i pojedinaca i suviše mnogo investirali u čak 13 igrača dovedenih sa strane da ostvare ambiciju zvana ''viši rang''!!!

I kad je već reč o akterima derbija, recimo da Jovica Lakić polako ''skockava'' novu ''Budućnost'' u kojoj je, u odnosu na jesenju polusezonu, čak osmorica novajlija, i uprkos bledila na početku sezona, ima pouzdanih nagoveštaja da će u narednim utakmicama sve biti mnogo uspešnije!

Srpska Crnja - bez publike. Sudija  Nemanja Domazetonski  iz Pančeva - 8. Strelci: Radišić, Vukoje i Zekanović za Jedinstvo a Vukobrat za Budućnost. Igrač utakmice: Vlado Zekanović.

Budućnost:  Lekin 6,6, Latković 6, Todorov 6,5, Ilić 7,5, Nemanja Kovačević 7, Nešić 7, Srđan Prokin 7, Vukobrat 6,5, Aleksandar Prokin 6,5, Šarenac 6 i Ratko 6.

Jedinstvo:  Đurić 7, Bajat 8, Grban 7, Korać 7, Kovačević 7, Radišić 7,5, Zekanović 8, Anović 7, Đokićć 7, Vukoje 7 i Novaković 7.

Tekst i snimak: Dragan PEJIĆ

Radnički (K) 5 : 0 Sloga
Naftagas 3 : 0 Jedinstvo (V)
Radnički (S) 1 : 1 Omladinac FAM
ŽAK 0 : 2 OFK Kikinda 1909
Crvena zvezda 2 : 0 Proleter