Radost Bečejaca na startu nastavka sezone

Radost strelca Ilije Tutnjevića (8) i saigrača posle gola iz penala

Zaslužena radost mladića sa Tise na startu nastavka sezone. Istina je da su do tri velika boda stigli iz jedanasterca, ali su propustili nekoliko izglednih prilika, jer je golman Pančevaca Miljan Andžić u nekoliko navrata maestralno intervenisao. Gosti su igrali čvrsto u polju, ali su bili nedorečeni u fazi napada i, gotovo, da nisu pripretili Milovanovu.

Gol odluke postigao je Ilija Tutnjević sa bele tačke. Pre toga je u duelu Ilića i Pavlova, ovaj drugi igrao rukom u kaznenom prostoru i vrlo dobri sudija Zeljković bez dvoumljenja dosudio je najstrožu kaznu. Da je izrekao javnu opomenu, a nije, bio bi to drugi žuti Pavlovu...

Bečejci su energično otvorili utakmicu i u prvih desetak minuta mogli su da ostvare kapitalnu prednost, ali je čuvar mreže Pančevaca Andžić u sedmom minutu odbranio šut Ilića, posle asistencije Tomčića, koji je tri minuta kasnije proigrao Kobiljskog, njegov šut sa sedam metara „jedinica“ gostiju je instiktivno odbranio nogom, a odnijenu loptu je Ilić šutirao preko gola. Posle toga su gosti uspeli da smire igru na sredini terena, a Martinović je jedini put u 37. minutu pripretio, ali je lopta otišla preko gola.

U nastavku prva ozbiljnija akcija je izrodila pomenutu najstrožu kaznu i presudila. To je bio stimulans za Bečejce da atakuju ka golu gostiju, ali promene rezultata nije bilo. Istina, šanse su se ređale, ali Iliću iz blizine u 66, minut kasnije Mastilu sa dvedesetak metara, Todoroviću glavom u 84, dva minuta kasnije opet Mastilu sa distance i na kraju u 89. minutu Tomčiću sa desetak metara Andžić je zaustavljao lopte i zasluženo muje pripao epitet igrača utakmice.

OFK Bečej 1918 - Dinamo 1945   1:0  (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija Nebojša Zeljković (Crvenka) 7,5. Strelac: 1:0 Tutnjević u 58 (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Todorović, Ilić, Tomić (OFK Bečej 1918), Pavlov, Petrović (Dinamo 1945). Igrač utakmice: Miljan Andžić (Dinamo 1945).

OFK Bečej 1918: Milovanov -, Milin 7, Vorgučin 7, Todorović 7, Preradov 7, Tutnjević 7,5, Mastilo 7,5, Nijemčevič 7 (od 70. Mitrović -), Ilić 7,5 (od 78. Tomić -), Kobiljski 7, Tomčić 7,5.

Dinamo 1945: Andžić 8, Vještica 6,5, Tmušić 7, Petrović 7, Brajović 6,5, Panić 7, Ahčin 7, Martinović 7 (od 83.Mačkić -), Stojanovski 7,5, Jakovašić 6,5, Pavlov 6.

1. Maj Ruma 2 : 1 OFK Vršac
Omladinac 2 : 1 Bačka 1901
OFK Stari Grad 0 : 1 Hajduk 1912
Vojvodina 1928 0 : 0 Dunav
Kozara 0 : 0 Sloga (Č)
Radnički 1912 5 : 0 Sloboda