Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 10. kolo

20.02.2021. – 20:00 RK Zlatar – RK Topličanin 21:25 (13:9)

Rukometaši Zlatara su u okviru 10. kola Super B lige “Istok - Zapad” dočekali pojačanu ekipu Topličanina koja je posle preokreta na vrućem terenu u Novoj Varoši slavila rezultatom 21:25. Utakmicu su otvorili gosti iz Prokuplja (1:3) a potom izabranici Vladimira Đenića dodaju gas i do poluvremena dolaze do nešto osetnije gol razlike (13:9). Znao je Miljan Manić da će njegovi izabranici imati težak posao u drugom poluvremenu. Promešao je karte i kako je vreme odmicalo Topličanin se približavao. Od 55. minuta Zlatar je stao i nije imao “keca” u rukavu. Topličanin pametno koristi pad domaćina dolazi do preokreta a potom i do velike pobede koja ih kotira na 8. mesto sa 9 bodova. Kod domaćina standardno dobar bio je Aleksandar Babić sa 6 golova dok je kod gostiju Nikola Milosavljević postigao 7 i time je bio proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Zdravko Matović iz Kragujevca.

21.02.2021. – 14:00 RK Mokra Gora – RK Bela Palanka 10:0 (službeni rezultat)

21.02.2021. – 18:00 RK Jastrebac – RK Žitorađa 26:24 (14:12)

Rukometaši Jastrepca su doživeli par promena u sastavu a prvi izazov za “testiranje” bila je mlada ali veoma perspektivna ekipa iz Žitorađe. Znao je Nemanja Todorović da Žitorađani neće tek tako odustati te je ušao svim raspoloživim snagama u ovaj duel. Tokom celog prvog poluvremena gledali smmo egal. Prvo je povela ekipa Žitorađe a potom u vođstvo prelaze Blačani. Prvi put +2 viđamo u 15. minutu (7:5) gde su domaći hteli da prelome susret. U tome nisu uspeli. Žitorađani se vraćaju u kolosek i u 22. minutu su ponovo na nuli (10:10) da bi se domaćin brzo razbudio i na desetominutni predah odneo +2. Ni u drugom poluvremenu se situacija nije znatno promenila. Vodili su domaći a prvi put su +4 imali u 41. minutu (18:14). Do 49. se Žitorađani vraćaju u utakmicu i poravnavaju rezultat (20:20). U 59. minutu gosti unose nemir pogotkom Nedeljkovića (25:24). Blačani kreću na sve ili ništa kako bi ostavili što bolji utisak. Pojačanje iz Bele Palanke Stoilković pogađa gol Žitorađana i utakmica se završava rezultatom 26:24. Kod gostiju po 7 puta su se u listu strelaca upisali Strahinja Slavković i Andrej Nedeljković. U pobedničkom sastavu 6 puta su tresli mrežu Nikola Anđelić i Stefan Miletić dok je za igrača utakmice proglašen iskusni Darko Hadžić koji je postigao 5 golova. Utakmicu su sudili Nikola Vasilijić iz Niša i Predrag Zdravković iz Leskovca. Delegat je bio Nebojša Vidanović iz Niša.

19.02.2021. – 20:00 RK Metalac – RK Jagodina 21:18 (11:09)

Rukometaši Metalca su u Kraljevu u okviru 10. kola Super B lige “Istok - Zapad” ugostili ekipu Jagodine i apsolutno zasluženo pobedili rezultatom 21:18 (13:11). Jagodinci su u Kraljevo doputovali bez Avramovića te je zbog toga Jagodina bila oslabljena i u odbrani i u napadu. Otvorili su utakmicu Jagodinci preko Stevovića a potom je mrežu Radisavljevića zatresao kapiten Metalca Veljović. Veliki pad su Jagodinci doživeli i od 4. do 14. minuta nisu mogli da postignu gol te su to pametno kaznili rukometaši Metalca (6:2). Marko Marković je “promešao” karte što je urodilo plodom i u 24. minutu Jagodinci imaju 7:7. Nije dozvolio Goran Veselinović da Jagodina dođe do vođstva. Pozvao je minut predaha što je urodilo plodom i na poluvreme se odlazi sa +2. Jagodinci su u drugo poluvreme ušli sa 2 gola (Jovanović Đ. – Matić) pa je rezultat ponovo bio nerešen. Do 52. minuta Jagodinci su imali vođstvo koje su pametno održavali a potom su usledile kardinalne greške koje pametno koriste rukometaši Metalca i dolaze do veoma bitnog trijufa. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Ljubodrag Matić sa 7 golova dok je u pobedničkom sastavu 9 golova postigao Miloš Jovanović koji je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Bojan Dauti i Uroš Minić iz Beograda dok je kontrolu vršio Zoran Đuričić iz Ralje.

20.02.2021. - 18:00 RK Priboj – RK Vranje 1957 25:24 (11:12)

Kako mnogi kažu, Super B liga je takmičenje gde svako svakoga može da pobedi. To potrvrđuje i raspored na tabeli gde je svaki bod bitan. U Priboju su se sastale ekipe Priboja i Vranja 1957 gde su domaći posle rovovske borbe od 60 minuta uspeli da upišu i treću pobedu u prvenstvu. Tokom celog prvog poluvremena bila je na „stanju“ rezultatska klackalica a prvi put su Pribojci poveli sa +2 u 24. minutu (10:8). Kratko je to trajalo. U 26. minutu se bude Vranjanci i prave seriju od 3 gola gde se odlazi na poluvreme rezultatom 11:12. Vodili su Vranjanci sve do 36. minuta kada ponovo vođstvo preuzima Priboj. Od 42. minuta Vranje nije imalo ideju kako da probije odbranu domaćina te se igrači Harisa Strujića naglo bude i odlaze na 23:19. Mladen Španjević je bio sjajan na golu što je i bilo presudno da bodovi ostanu u Priboju. Na kraju zaslužena pobeda 25:24. Kod gostiju Milan Veljković je postigao 6 golova dok je kod domaćina najefikasniji bio Irnes Hadžović sa 9 golova. Za igrača utakmice proglašen je Mladen Španjević. Utakmicu su sudili Valjevci Vukašin Radosavljević i Bojan Jevremović dok je kontrolor bio Slavoljub Veličković iz Beograda.

21.02.2021. – 18:00 RK Hajduk Veljko – RK Kuršumlija 31:25 (20:15)

Kao i uvek veliku pažnju je privlačila utakmica Hajduk Veljka iz Negotina i Kuršumlije iz istoimenog mesta. Ovoga puta su rukometaši iz topličkog okruga gostovali u negotinskoj krajini gde su ostali bez bodova. Negotinci su bili favoriti a i dalje se bore za ulazak u ARKUS ligu. Avram Ilić je u Negotin doveo tek 10 igrača dok je Darko Bećirić imao svih 16 u rosteru. Samo u prvih 20 minuta smo gledali egal a potom su se razbudili Negotinci i serijom golova otišli na 15:10. Pokušavali su gosti da smanje rezultatski zaostatak ali se ipak na poluvreme odlazi sa +5 za domaćina. Baš kao i u prvih 20 minuta prvog dela dešava se ista situacija u drugom poluvremenu. Kuršumlija je imala snage i stigla na samo gol zaostatka (23:22) u 44. minutu a potom je usledio pad koncentracije a potom i nedostatak snage što su Negotinci pametno iskoristili i upisali nova 2 boda. Kod gostiju kapiten ekipe Dušan Ilić je postigao 11 golova dok je kod domaćina najefikasniji sa 6 bio Aleksandar Kerić koji je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudila braća Jevtić iz Lazarevca dok je delegat bio Saša Pavlović iz Valjeva.