Odbojkaši Bečeja izgubili od Šumadije

Momenat sa utakmice Bečejaca i Aranđelovčana - foto: V. Jankov

Iako su Aranđelovčani bolje plasirani na tabeli prvoligaškog B karavana, u gradu kraj Tise očekivalo se da će odbojkaši Bečeja iskoristiti prednost domaćeg terena i pobediti. Optimizan je utoliko bio veći, jer su ih jesenas savladali pod Bukuljom rezultatom 3:1, odnosno 97:86 u poenima. I sada je rezultat bio identičan, ali u korist Šumadije, a u poenima je bilo 94:82. Sve u svemu, Šumadija je u međusobnom odmeravanju snaga bila uspešnija za poen (180:179)!

Niko ne može da objasni zašto su momci sa Tise ušli u utakmicu beskrvno, pa ne čudi epilog da su osvojili samo 11 poena. Drugi su bolje otvorili, ali su kod rezultata 11:7 dozvolili gostima da naprave seriju od 5:0 (11:12), posle čega je rezultat bio „na klackalici“, da bi Aranđelovčani u finišu, posle 22:22, bili mirniji i rešili set u svoju korist rezultatom 25:23.

Treći set je bio po notama domaćina. Poveli su sa 7:1, imali 11:5, ali posle 12:7 gosti su stigli do 12:12. To je „otreznilo“ momke u crnim dresovima, pojačali su ritam i pobedili sa 25:19. Očekivalo se da će to prelomiti meč u njihovu korist. Četvrti set je karakterisala ravnomerna igra, rezultat se menjao, ali niko nije stekao opipljiviju prednost. Tako je bilo do 22:22, a iskusniji gosti su, opet, u finišu bili mirniji i pobedili sa 25:23.

Boje Bečeja u subotu uveče branili su: M. Rakić, Mehić, Gajičić, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Vukanić, Lukić, Grujić i Koković.

Već u sredu, Bečejce čeka okršaj u Kuršumliji protiv Topličkih vitezova, a narednog vikenda kod kuće igraju sa Loznicom. Oba rivala su jesenas pobedili, ali to je bilo jesenas. Okršaj sa Aranđelovčanima potvrdio je da je svaki meč nova priča.

Bečej - Šumadija  1:3  (11:25, 23:25, 25:19, 23:25)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Jovan Jelisavac (Nova Pazova), Milica Kolarević (Stara Pazova)

Bečej: M. Rakić, Mehić, Gajičić, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Vukanić, Lukić, Grujić, Koković.

Šumadija: Antelj, Todorović, Radivojević, Kovač, A. Lazarević, Pavković, Antić, Biorac, N. Lazarević, Petrović, Starčević, Matić.