Luka Spasojević srušio Kolubaru

Filip Samojlović sa 31 poenom bio najefikasniji košarkaš utakmice,a Uroš Mirković ostvario tripl-dabl protiv Kolubare

U zaostali meč 13. kola KLS, kraljevačka Sloga je ušla desetkovana, bez Kostića, Radića, Vujadinovića i Matovića i uz naglašen imperativ pobede. Bio je to duel učitelja i učenika, jer je na klupi Lazarevčana trener Marko Dimitrijević, rođeni Kraljevčanin i bivši kapiten Sloge, koga je upravo trenirao Dragan Kostić, aktuelni strateg "belih". Sloga je sa samo deset igrača krenula slično kao i četrii dana ranije protiv Dinamika, do polovine prve četvrtine "beli" su pogodili četiri trojke, ali je Kolubara imala odgovor i preko razigranog Luke Gašića držala rezulatski egal. Gosti su u finišu ove deonice meča dodali gas, Gašić je već stigao do 13 poena, pa je Kolubara dobila prve četvrtinu 22-28. Uspeli su gosti u drugoj četvrtini da dođu i do osam poena prednosti, ali je Sloga našla odgovor i vratila se u meč koševima Samojlovića i mladog Petrovića. Ubrzo je i Tomašević trojkom doneo izjednačenje 40-40. Na velikom odmoru Sloga je imala minimalnu prednost 48-47 uloživši ogromnu energiju da stigne i prestigne vođstvo Lazarevčana.

Na početku treće četvrtine Sloga je došla do pet poena prednosti 54-49, a onda je usledila serija gostiju 10-0 koju su kreirali Vitković i Vuletić. Ubrzo je Gašić pogodio trojku za prvu dvocifrenu prednost u meču 57-67. Imala je Kolubara i 12 poena prednosti, ali je posle tajm auta Dragana Kostića, usledila reakcija Mirkovića i drugova. Spasojević sa dve i Čupković sa jednom trojkom vratili su domaće u život 66-69 i sada je predah zatražio Marko Dimitrijević. Do kraja ove četvrtine velika borba, ali su košarkaši Kolubare zadržali vođstvo 68-71. U poslednjih deset minuta videli smo izuzetnu borbu dva rivala koji nisu popuštali ni za milimetar. Igralo se koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu,a u poslednji minut se ušlo pri vođstvu gostiju 88-89. Ovaj deo igre obeležili su plejmejkeri dva tima Samojlović i Šparović koji su pogađali iz svih pozicija. Sloga je sa linije penala (Čupković i Tomašević) došla do 91-89, ali je Kalil pogodio trojku i zaradio dodatno bacanje.Kolubara je imala dva poena prednosti, ali je Mirković sa linije slobodnih bacanja to poništio, 93-93 na 14 sekundi do kraja meča. Uzvratio je Kalil sa dva precizna slobodna bacanja posle petog prekršaja Tomaševića i tako doveo svoj tim nadomak pobede. Ali, Luka Spasojević nije tako mislio i sa zvukom sirene je postigao trojku za veliku pobedu Sloge 96-95.

SLOGA – KOLUBARA 96 - 95 (24-28, 24-19, 20-24, 28-24)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Pecelj, Sedlar (Novi Sad) i Mizdrak (Valjevo)

SLOGA: Petrović 10, Spasojević 9, Mirković 13 (10 sk, 10 as), Šević 9 (5 sk), Čupković 9 (5 as), Jeftić 2, Vujović, Tomašević 13, Savić, Samojlović 31.

KOLUBARA: Šparović 18, Blagojević, S. Sinđelić,Vuletić 10 (11 sk, 5 as), Kalil 16, Vitković 12, Gašić 20, V. Sinđelić 3, Bačanac, Đorđević 16 (6 sk), Ćojbašić, Plavša.

Radnički SPD 89 : 96 Dynamic
Tamiš 89 : 75 Zlatibor
Sloga 96 : 95 Kolubara LA 2003
Vršac 95 : 90 Dunav
OKK Novi Pazar 78 : 83 Vojvodina
Napredak 92 : 72 Pirot