Sloga stotkom preko Kolubare

Najefikasniji u Sloginom timu protiv Kolubare - Đorđe Simeunović u akciji

Sloga je bez plejmejkera i posle dva vezana poraza u AdmiralBet KLS dočekala goste iz Lazarevca. Počeli su „beli“ jako, brzo poveli 9-2, ali su gosti preko Grušanovića stigli na 11-9. Usledila je nova serija domaćih 10-3 i razvila se igra u sportskom hramu na desnoj obali Ibra. Sloga je čuvala vođstvo i do kraja prve četvrtine stekla devet poena prednosti 26-17. Na početku druge deonice, Sloga je posle trojke Stamenića stekla i prvu dvocifrenu prednost 29-19. Dobar šut domaćih doneo im je i 18 poena prednosti, ali je Tores vezanim trojkama vratio Kolubaru u život, u finišu prvog poluvremena. Onda su još Sužnjev sa dve i Grušanović sa jednom trojkom doveli goste na šest poena zaostatka na velikom odmoru 57-51. Zanimljiva deonica u kojoj su oba tima prebacila 30 poena (31-34), Kolubara je u prvih 20 minuta pogodila 10 trojki iz 19 pokušaja, Sloga pet iz šest pokušaja.

U nastavku oba tima su imala po jednog povređenog igrača. Miloš Stajčić kod Sloge je zbog leđa u poluvremenu ostao u svlačionici,a na zagrevanju između dva poluvremena povredio se omaleni Branislav Sužnjev iz Kolubare. Bili su Lazarevčani, posle trojke kapitena Sinđelića i na samo dva poena zaostatka, ali se Sloga podigla posle poena Simeunovića,a kasnije jedne namerne greške Smita i tehničke greške kloupi Kolubare. To je omogućilo da Matović i drugovi ponovo steknu dvocifrenu prednost 66-56. Do kraja treće četvrtine igralo se na mahove, sa obostranim greškama, Sloga je ušla u problem da pogodi slobodna bacanja i na kraju ovog perioda domaći su imali vođstvo 80-74. U četvrtoj deonici Kolubara je disala za vrat domaćima, kada bi se činilo da Sloga definitivno „lomi“ utakmicu, sevnula bi trojka Smita ili Grušanovića i stvari bi se vratili na početak. Na tri minuta pre kraja Čekić je dobio duel pod košem Kolubare,a potom je Paunović presekao napad gostiju i zakucavanjem doneo Slogi ponovo dvocifrenu prednost 96-84. Posle nove, istovetne akcije Paunovića i nešto kasnije zakucavanja kapitena Matovića, Sloga je došla do 100 poena i bila je to tačka na devetu prvenstvenu pobedu u domaćem šampionatu.

STEFAN MATOVIĆ: OVAKO VIŠE NE MOŽE

Stefan Matović (beli dres) kapiten košarkaša Sloge obavestio javnost o teškoj situaciji i neisplećnim zaradama

Kapiten kraljevačke Sloge Stefan Matović na pres konferenciji posle utakmice sa Kolubarom najmanje je govorio o devetoj pobedi svog tima.

Namučili su nas Lazarevčani, odigrali su dobro. Nije bilo lako, ali važan je trijumf. Moram da kažem da mi imamo ogromne probleme u klubu. Mislim na finansije. Ovo je druga sezona kako radimo sa trenerom Dimitrijevićem, on zna da je i prošle sezone bilo loše, kasnile su plate, ali smo se držali, kao kapiten sam tražio od igrača da izguramo se, odigrali su dobro. Nije bilo lako, ali važan je trijumf. Moram da kažem da mi imamo ogromne probleme u klubu. Mislim na finansije. Ovo je druga sezona kako radimo sa trenerom Dimitrijevićem, on zna da je i prošle sezone bilo loše, kasnile su plate, ali smo se držali, kao kapiten sam tražio od igrača da izguramo seonu do kraja i ostvarili smo sjajne rezultate, veliki uspeh. Nadali smo se i računali da će to podići ceo klub, međutim situacija je i dalje očajna. Plate kasne, mio smo davali sve od sebe na svakom treningu i utakmici, igrali na dva fronta, trpeli, ćutali. I ovu utakmicu smo odigrali da se sa strane ne vidi u kakvim smo problemima. Prosto, više ne može ovako! Ljudi treba da znaju da u ovoj ligi, u našoj košarci generalno niko ne igra džabe. Ovde ima ljudi sa porodicama, nismo u stanju da na ovakav način funcionišemo. Grad nam je jedini finansijer, druge pomoći nema i to se već duže vreme oseća. Stav je igrača da nećemo ovo trpeti, dete sam ovog kluba, stalo mi je do Sloge, ali neke stvari moraju da se promene. U ovakvim okolnostima nećemo raditi – zaključio je Stefan Matović, kapiten Sloge.

Na potezu je klupsko rukovodstvo, jer Sloga u sredu gostuje u Pančevu u okviru 18. kola AdmiralBet KLS. Posle toga sledi treći balon ABA 2 lige u Banjaluci.Ima li izlaza iz ćorsokaka, brzo ćže se videti.

Ostvarena deveta pobeda u AdmiralBet KLS, šta i kako dalje - košarkaši Sloge sa trenerom Markom Dimitrijevićem na tajm autu

SLOGA – KOLUBARA 100 – 92 (26-17, 31-34, 23-23, 20-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudije: Obrknežević, Strika, Živković

SLOGA: Paunović 18 (5 as), Petrović 6, Stajčić 4, Savić 8, Matović 18 (10 sk, 5as), Andervud 7 (7 sk, 5 as), Jordović, Čekić 13 (6 sk), Bojanić 3 (5 as), Simeunović 19, Stamenić 4

KOLUBARA: Pen 6, Sužnjev 6, Tores 10, Sinđelić 6, Grušanović 18, Smit 19, Gašić 4 (6 sk), Milinković, Stojičić 4 (8 sk), Vujadin 14, Ivković 5, Jevtić

Zdravlje Leskovac 86 : 90 Spartak Office Shoes
Metalac 82 : 67 Čačak 94 Quantox
Sloga 100 : 92 Kolubara LA 2003
Zlatibor Gold gondola 75 : 79 Tamiš
OKK Novi Pazar 87 : 92 Vojvodina
Vršac 80 : 65 Sloboda