Streljaštvo: Srbija osma na turniru „Olimpijske nade“ u Plzenu

Ženska omladinska reprezentacija Srbije sa 1.710 krugova (Dušica Antonijević 572, Katarina Biserečić 570, Marta Bireš 568) osvojila je osmo mesto na turniru „Olimpijske nade“ u Plzenu. Učestvovali su mladi strelci iz čak 24 zemlje.

U finalu u ovoj disciplini, slavila je Monika Vrankova (Češka) sa 683,8 (587) ispred Fabien Figlister (Švajcarska) sa 680,5 (585) i Tajasvini Mulej (Indija) sa 680,2 (586) krugova. Finale je vredelo 577 krugova i tri takmičarke sa ovim rezultatom raspucavale su za dva mesta u plej ofu.

Rezultati srpskih juniorki: Dušica Antonijević 572, Katarina Biserčić 570, Marta Bireš 568, Nina Radulović 566, Natalija Žugić 564, Tijana Kolariok 565, Jelena Zeljajić 561, Ana Vraneš 556, Dragana Paleček 554 kruga.

- Osvojili smo jednu ekipnu bronzanu medalju, juniori MK puškom trostav 3 puta 40 metaka Igor Čotra 1.149, Stefan Aleksandrovski 1.147, Miloš Tasić 1.133 kruga i tako smo se našli na listi zemalja koje su mogle da se pohvale trofejima – rekao je Dragan Milisavljević generalni sekretar Streljačkog saveza Beograda.- Konkurencija je bila izvanredna, mnogi selektori su na ovom turniru proverili kandidate za sastave reprezentacija za Šampionat Evrope samo MK oružjem u Bolonji od 10. do 15 jula.

Odlazak na ovaj jak međunarodni turnir organizovali su Streljački savez Beograda u okviru programskih aktivnosti koje finansira Sekretarijat za sport i omladinu Beogradu i Streljački savez Srbije kao i klubovi nekih reprezentativaca.