Retrospektiva: Super B liga "Istok – Zapad" – 8. kolo

21.11.2020. – 19:30 RK Zlatar – RK Bela Palanka 36:28 (16:12)

Rukometaši Zlatara su u Novoj Varoši dočekali ekipu Bele Palanke koja ove godine ne beleži rezultate koje su svi očekivali. Nakon 8 odigranih utakmica rukometaši sa juga Srbije nisu ispunili očekivanja koja su predviđana za ovu sjajnu ekipu. Ubeležili su 4 poraza i 4 pobede ali i dalje se nalaze na sredini tabele (6. mesto – 8 bodova uz gol razliku -5). Da će biti teško gostovanje u Novoj Varoši svi su znali. Aleksadar Babić koji je bio jedan od vodećih igrača Zlatara imao je virus pa se tek sada priključio ekipi. Tokom celog prvog poluvremena utakmica je bila jako neizvesna ali je ekipa Vladimira Đenića dodala gas i na poluvreme otišla sa viškom od 4 gola. Drugi deo utakmice apsolutno je pripao domaćinu gde su do kraja samo povećavali gol razliku da bi slavili sa +8 što je može se reći, neočekivano za derbi kola. Kog gostiju Bratislav Milanović je pogodio 6 puta. Najefikasniji na utakmici bio je prekaljeni Mladen Bujišić koji je bio precizan čak 14 puta a za igrača utakmice proglašen je Milan Malović koji je bio uspešan 5 puta. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Kragujevca i Jagodine (Spasoje Kolak i Stanslav Milošević) a delegat je bila Mica Savković iz Čačka.

21.11.2020. – 17:00 RK Jastrebac – RK Vranje 1957 25:25 (14:14)

U sportskoj hali “Čika Duško Jovanović” odigrano je 8. kolo Super B lige “Istok - Zapad” gde su se sastale slične ekipe po kvalitetu, RK Jastrebac iz Vlaca i RK Vranje 1957 iz istoimenog grada. Sjajnu utakmicu smo gledali u Blacu gde je bilo puno lepih golova ali i dobrih odbrana. Vranjanci su u Blace došli po 4. pobedu ali je ipak na kraju osvojen samo bod. Nerešen ishod je kako mnogi kažu apsolutno zaslužen i obe ekipe mogu da budu zadovoljne prikazanom igrom. Od 1. do 12. minuta viđena su 2 prekoreta (1:0 a zatim 6:7) da bi se pred sam kraj desio manji pad u igri kod gostiju koji su dozvolili da u 30. minutu domaćin povede preko Kneževića ali je ubrzo poravnao Antić i tako se na poluvreme otišlo sa 14:14. Drugi deo Vranjanci su sjajno otvorili i održavali prednost koja je u jednom trenutku bila i +3 (20:23) da bi se ubrzo na semaforu pojavio rezultat 23:23. Junak utakmice u Blacu bio je Miloš Knežević koji je uspeo da prevari Darka Stošića i donese svojoj ekipi veoma bitan bod. Knežević je postigao 7 golova dok je 6 puta bio precizan Aleksandar Hadžić. U gostujućoj ekipi po 6 puta su bili precizni Milan Veljković koji je svojim eretom bio nerešiva enigma za golmanke domaće ekipe. Isto toliko golova je postigao Mihajlo Stanojković. Za igrača utakmice apsolutno zasluženo proglašen je nekadašnji golman Niškog Železničara, Darko Stošić. Pravdu na ovoj utakmici delili su Danijel Stanković i Marjan Stefanović iz Leskovca. Kontrolor je bio Milan Rakić iz Niša.

21.11.2020. – 14:00 RK Metalac – RK Kuršumlija 33:32 (18:14)

U novoj hali “Ribnica” rukometaši Metalca su iznenadili Kuršumliju tako što su oba boda zadržali pobedivši rezultatom 33:32 (18:14). Iako je na sajtu Super B lige bio zakazan prenos, ljubitelji rukometa su mogli da gledaju utakmicu svega 30 minuta te je nakon toga usledila već svima nama znana situacija – prekid prenosa te su mnogi koji su želeli da prate ovaj meč bili uskraćeni i na kraju su čekali rezultat na sajtu Super B lige. Iako su gosti važili za favorite gde su do sada bili bez poraza, Kraljevčani su pokazali da su veoma raspoloženi kada su u pitanju favoriti. Od samog početka ekipa Gorana Veselinovića je imala vođstvo koje je predala Kuršumliji samo na kratko u 9. minutu (6:7) a potom je nastavljena željena serija da bi se na kraju prvog dela povećala na +4. Iako drugi deo utakmice nije strimovan mnogi su očekivali da se Kuršumličani razbude. To se nije desilo, Kraljevčani su nastavili u svom ritmu ali su imali manji pad oko 45. minuta kada su gosti stigli na samo gol zaostatka (24:23). Brzo su se domaći konsolidovali i ponovo otišli na +4. Pametno su održavali prednost ali je u 55. minutu usledio pad i do kraja su gosti imali šansu da dođu do nerešenog ishoda. Rukometaši Kuršumlije su u Kraljevo doputovali bez prvog golmana koga je zamenio iskusni veteran Goran Milovanović. Dušan Ilić je ponovo bio na visini zadatka gde je postigao 9 golova dok je 1 manje dodao krilni igrač Veljko Anisijević. U domaćoj ekipi kapiten Branko Veljović je postigao 10 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Beograda. Braća Kolavčić (Ivan i Bojan) su bili zaduženi za deljenje pravde dok je za kontrolu bio zadužen Miroslav Janković.

21.11.2020. – 18:00 RK Priboj – RK Hajduk Veljko 21:26 (9:15)

Rukometaši Priboja posle 8 odigranih kola broje samo dve pobede i to protiv Žitorađe i Zlatara. Ovoga puta na zapad Srbije uputili su se Negotinci koji se trenutno nalaze na prvom mestu (8 utakmica – 6 pobede i 2 nerešena ishoda). Za favorita na ovoj utakmici važila je ekipa iz Negotina i to su rutinski potvrdili pobedivši Priboj 21:26 (9:15). Od samog početka igrači Miroslava Ilića krenuli su furiozno gde je na semaforu u 10. minutu stojalo 2:6. Zatražio je Haris Strujić minut predaha za svoje momke kako bi se konsolidovali. U tome su uspeli samo na trenutak a potom je gost ponovo počeo da rešeta gol Priboja i na poluvreme otišao sa +6. Sjajnu su startovali gosti i do 35. minuta imali +9. Nakon tajm auta koji je ponovo zatražio Strujić na teren je istračala mnogo motivisanija ekipa Priboja koja je do 43. minuta uspela da napravi seriju 7:0 i da se približi na 17:20. Ubrzo je reagovao stručni štab Hajduk Veljka kako se ne bi dogodio preokret pa su na teren vraćeni nosioci igre koji su do kraja povisili rezultat na +5. Kod domaćina standardno dobar bio je Pavle Vuković sa 12 pogodaka. U gostujućoj ekipi po 7 puta su se upisivali Aleksandar Kerić i Aleksandar Laović koji je proglašen za igrača utakmice. Vredi napomenuti da su se kod gostiju 8 igrača upisali u listu strelaca dok je kod domaćina bilo 3 manje. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Valjeva. Sudije Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević dok je delegat bio Saša Pavlović.

25.11.2020 - 19:30 RK Topličanin – RK Žitorađa 35:21 (16:9)

Rukometaši Topličanina su u 8. kolu Super B lige "Istok - Zapad" porazili ekipu Žitorađe koja će po svemu sudeći morati sledeće sezone da zaigra rang niže ako se neke stvari ne promene. Utakmica je trebala da se igra u nedelju 21.11 ali je odložena za 25.11. Da će puno značiti povratak Ljubomira Janićijevića videlo se od samog početka, kao trener igrač puno znači ekipi iz Prokuplja. Krenuo je Topličanin od samog početka veoma ofanzivno protiv veoma mlade ekipe iz Žitorađe. Poveli su 3:0 a potom i 10:3 gde je mogao da se nasluti konačan ishod utakmice. Žitorađani su do poluvremena dodali gas i "smanjili" zaostatak na 16:9. U 35. minutu prvi put domaćin ima +10 a potom je gol razlika brzo otišla na +14 da bi poslednji gol postigao Tasić i smanjio gol razliku na 35:21. Kod gostiju po 5 pogodaka upisali su Branislav Đorđević i Dejan Ilić. U domaćem sastavu Uroš Stanković je bio precizan 10 puta dok je 9 golova pridodao Nikola Milosavljević. Za igrača utakmice proglašen je golman Uroš Tašković. Sudije na ovoj utakmici bile su Niša i Leskovca (Nikola Vasilijić i Predrag Zdravković) dok je delegat bila Valentina Stanković takođe iz Niša.

6.12.2020 - 14:00 RK Mokra Gora – RK Jagodina 34:28 (15:14)

Rukometaši Mokre Gore su dočekali na svom terenu u Zubinom Potoku ekipu Jagodine iz istoimenog grada i slavili su u zaostalom 8. kolu Super B lige „Istok - Zapad“ pobedu rezultatom 34:28 (15:14). Iako je zbog policijskog časa na Kosovu bilo nemoguće da se utakmica odigra u večernjim časovima, rukometaši Jagodine su za Zubin Potok krenuli u oslabljenom sastavu u 7 sati ujutru. Oko 12:30 su bili ispred hale SRC „Mokra Gora“ gde su imali 30ak minuta da „protegnu“ noge od dugačkog putovanja a već u 14 časova su istrčali na teren. Nakon uvodnog zagrevanja i jakog istezanja koje je poveo Veselin Jelić prostrujala je krv „Ćuranima“. Mokra Gora je u ovoj utakmici važila za favorita ali Jagodinci iako su bili deficitarni, pokazali da znaju da se nadmeću i sa najjačima. Držali su se Jagodinci do 7. minuta a zatim su rukometaši Mokre Gore napravili seriju od 5 golova i došli do rezultata 8:3. Zatražio je Marko Marković minut odmora za svoju ekipu što je urodilo plodom te su se Jagodinci vratili u utakmicu (8:5). Poslednji gol Mokra Gora postiže u 27. minutu, Jagodina to koristi i prilazi na -1 gde se prvi deo igre završava rezultatom 15:14. Znao je trener gostiju da će Mokra Gora da pojača ritam, izveo je na teren najjači mogući sastav koji je imao u tom trenutku ali posle 10 minuta igre domaćin je imao 22:17. Nisu Jagodinci imali snage za nešto više. Marko Marković je na teren poslao mladog Nikolu Jovanovića, Lazara Barbateskovića i Milana Barbulovića koji su iskoristili svoje minute na pravi način. Na kraju bodovi su ipak pripali iskusnijoj ekipi Mokre Gore. Najefikasniji kod domaćina bio je Andrej Biševac sa 9 golova dok je 8 dodao Nemanja Aleksić. Jagodinci su imali raspoloženog Stevovića koji je bio precizan 7 puta a za igrača utakmice proglašen je jednoglasnom odlukom trenera Veselin Jelić koji je bio najsvetlija tačka na terenu. Postigao je 4 gola. Utakmicu su sudili Marjan Golubović i Dragan Milošević iz Leskovca dok je delegat bio Nebojša Vidanović iz Niša.