Pobedi se u zube ne gleda

Važna pobeda na startu sezone - odbojkaši kraljevačke Ribnice

Na otvaranje sezone u netipičnim uslovima za odbojku, pred praznim tribinama, Ribnica nije blistala, nije to bila igra koja se očekuje od "musketara", ali kako kaže naš narod "pobedi se u zube ne gleda". Ribnica je sa ogromnim motivom ušla u meč sa gostima iz Novog Pazara. Sve do tehničkog tajm auta prvog seta gledali smo izjednačenu utakmicu,a onda su "musketari" dodali gas, dva bloka i greška Zoranića i na semaforu je stajalo 14-10. Kada je Ubiparip jednim čudnim potezom doneo prednost Ribici 18-12, trener gostiju Dragan Bonić odmah je zatražio drugi tajm aut. Do kraja seta Milan Simojlović trener Ribnice šansu je pružio i mlađim igračima koji su ovaj deo igre priveli kraju 25-18.

Novi Pazar je bolje počeo drugi set,koristili su Pruševići Halilovićsvaku šansu kojaim se pružai na tehničkom tajm autu gosti su imali dva poena prednosti. Da ostvarena prednost nije slučajna, gosti su potvrdili odličnom igrom u nastavku,pa je kod rezultata 13-17 strateg domaćih morao da zatraži tajm aut. Nije pomoglo,jersu gosti zahvaljujući vrlo raspoloženom Samedu Pruševiću stigli do18-22 kada je usledio novi predah sa klupe domaćih. Potpuno razigrani Pazarci su stigli do izjednačenja u meču, Marko Božović je prošao tempo za 21-25.

Poveli su gosti i u trećem setu 0-3, 5-8,ali je onda na scenu stupio srednji bloker Ribnice Vladimir Gajović i serijom blokova doneo vođstvo svom timu 9-8. "Musketari" su na tehničkom tajm autu imali dva poena prednosti, a to se u prethodna dva seta pokazalo kao nedostižno. Ipak,gosti su imali odgovor, brzo su stigli,a posle nekoliko minuta igre i prestigli prednost Ribnice.Pri vođstvu gostiju 19-17 tražen je predah sa klupe "musketara" . Kada su gosti poveli 21-18 činilo seda je kraj,ali blok Stefanovića i nešto kasnije Todorovića vratio je domaće u igru. Ribnica je treću set loptu iskoristila, posle peca Zoranića za 27-25 i vođstvo 2-1 u meču.

U četvrtom setu posle izjednačenog početka Ribnica je povela 9-7 što je nateralo Bonića na prvi tajm aut. Do tehničkog tajm auta poene je osvaja samo Ribnica 12-7, štoje nagoveštavalo da su domaći konačno podigli radnu temperaturu. Strateg gostiju Dragan Bonić je pokušao novim predahom da prodrma svoj tim, jer Ribnica je imala kapitalnih 15-8. Do kraja su domaći samo uvećavali prednost i zasluženo poenima razigranog Paunovića stigli do 25-17 i konačnih 3-1.

Kraljevački superligaš u petak 18. septembra u meču 2. kola dočekuje novosadsku Vojvodinu (19h)

RIBNICA - NOVI PAZAR 3 - 1 (25-18,21-25,27-25,25-17)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: V. Simonović (Kragujevac) i S. Kovačević (Kraljevo)

RIBNICA: Močić (libero 1),Stefanović 13 (6 bl,3 sg),Paunović 18 ( 2 bl, 7 gr), Todorović 12 (2 bl, 5 gr), Vukmirović, Bićanin ( 4gr), Ubiparip 12 (2 bl, 4 sg), V.Petrašinović,Ratković (libero 2), Veselinović,Gajović 8 (4 bl),Đ. Petrašinović 1,Živanović Trener: M. Simojlović

NOVI PAZAR: Zoranić 5 ( 7 gr),Pruščević 2 (2 bl), Dolovac,Peruničić, Kurtanović, Koničanin 12 ( 2as, 1 bl,4 sg), Zuković(libero),Božović 8 ( 2bl, 1 as,3sg), Bajramlić, Bekrić, Halilović 15 (10 gr) , Prušević 13 ( 2 bl,4 sg) Trener: D. Bonić