Odbojkaši Niša lideri Superlige nakon pobede nad Pazarom

keita, ok nis, novi pazar, nis, foto jv vanja keserKeita sa 28 poena vodio Niš do pobede; foto: JV / Vanja Kesar

Treću pobedu u Superligi odbojkaši Niša ostvarili su na svom terenu, savladavši Novi Pazar rezultatom 3:1, a nakon nepotpunog četvrtog kola elitnog ranga Nišlije sa Vojvodinom dele prvu poziciju sa po 9 bodova. Do novog trijumfa ekipu Niša vodio je Noumori Keita sa 28 poena, od čega čak 5 sa servis-linije.

Nisu imali, gledajući tabelu, težak zadatak puleni Dragana Svetozarevića, ali je ulogu favorita valjalo potvrditi na terenu. Niški odbojkaši su se, izuzimajući treći i deo četvrtog seta, pitali za rezultat, a odličnom partijom Keite i Ikbajrija (15 poena) upisali važnu pobedu na svom terenu.

Ovim trijumfom Niš je opet na čelu kolone Superlige, a isti broj bodova (9) ima i aktuelni šampion Vojvodina.

Nakon početnog odmeravanja snaga, gosti iz Pazara su poveli sa 3:2 što im je, ispostaviće se, prvo i jedno vođstvo u setu. Preokrenuli su domaći, a koristeći greške protivnika poveli sa 8:5. Održavali su niški igrači prednost, a onda su Novopazarci uspeli da se približe na minus 1 (12:11) što je nateralo Svetozarevića da traži tajm-aut. Uz dva asa Keite i poen Ikbajrija, OK Niš je poveo sa 17:11 što je prelomilo ovaj set. Ikbajri je vodio niški tim do 20:13, a onda je tajm-aut malo "promrdao" ekipu iz Novog Pazara za seriju 4:0 (20:17). Održavali su domaći prednost, ali se nisu predavali ni odbojkaši Novog Pazara. Uz dva poena Keite domaćin je ipak, iskoristivši prvu set-loptu, došao do vođstva pd 1:0 u setovima (25:22).

Asom Lopara, blokom Stojkovića i greškom u redovima Novog Pazara, ekipa Niša je povela sa 3:0 u drugoj deonici. Sigurna igra i greške protivnika doneli prednost od 5:1, ali je Knežević uzvratio i domaći tim je imao plus 2 (8:6). Na servić Jelića poene su upisivali Jelić, Keita i Ikbajri za 11:6. Pokušavali su gosti da se primaknu, pa uz greške u redovima Nišlija, rezultat je glasio 18:16. Poveli su niški igrači sa 22:17, a na servis-liniju stupio je tada Keita i uz 3 asa doneo osvajanje seta (25:17).

U trećem setu gosti su pokazali da nisu došli sa belom zastavom u Niš. Poveli su sa 2:0, a potom i 4:2, ali su uzvratili niški igrači serijom 3:0 na servis Stojkovića koji je upisao i as. Predvođeni raspoloženim Dacom, gosti su opet poveli (9:7) i usledila je velika borba i izjednačena igra (11:11). Uz dva poena Jelića i po jedan Ikbajrija i Keite, Niš je poveo sa 15:12, ali je domaćin dao sebi luksuz da pravi greške što je pomoglo gostima da izjednače (19:19). Usledila je uzbudljiva završnica, a Eremić i Božović su vodili Pazar do prednosti od 23:21. Kapiten Nišlija Milan Stojković je uzvratio jednim poenom, a onda je Božović omogućio Novom Pazaru set-loptu, a Daca je uspešnim blokom doneo Pazarcima prvi osvojeni set u sezoni (25:22).

"Probudili" su se niški igrači i poveli sa 2:0 u četvrtom setu, ali Eremić nije dao da se domaćin "odlepi" pa je Novi Pazar prvo izjednačio, a onda i poveo sa 3:2. Serijom 4:0 gosti su potpuno zbunili protivnika (3:7), a onda još jednom serijom poveli sa plus 7 (12:5). Pokušavali su Jelić, Ikbajri i Ketia da prekinu nalete Pazaraca, ali i dalje je prednost bila na strani gostiju (15:9). Keita, Stojković i Jelić polako su "topili" zaostatak, a serijom 6:0 Niš je preokrenuo i poveo sa 19:17. Serijom 4:0 uzvratili su gosti, a onda je usledila triler završnica. Pazar nije iskoristio set-loptu, a onda su Keita i Ikbajri sigurnom igrom doneli Nišu pobedu od 3:1 u setovima (26:24 u četvrtom setu).

U narednom kolu Nišlije igraju u Požarevcu protiv Mladog radnika.

NIŠ - NOVI PAZAR 3:1 (25:22, 25:17, 22:25, 26:24)

Niš, hala "Čair". Sudije: Aleksandar Petrović i Tomislav Popović.

NIŠ: Lopar 5 (2 asa, 1 blok), Pejčić, Nikić, Jović (libero), Milovanović 1, Keita 28 (5 as-poena), Stojković 7 (2 asa, 1 blok), Ikbajri 15 (2 bloka), Jelić 2, Živanović, Jovanović, Tokić.

NOVI PAZAR: Kurtanović, Pruščević, Ivković 2, Ufani 4, Eremić 16, Daca 12, Koničanin, Bekrić 9, Zuković (libero), Božović 5, Dolovac (libero), Halilović, Knežević 6, Veličković 7.

Jedinstvo (SP) 1 : 3 Crvena zvezda
    Spartak (Su) 3 : 2 Mladi radnik
    Niš 3 : 1 Novi Pazar
    Radnički 1 : 3 Vojvodina NS Seme