29.08.2020  V. Jankov

Bečejci tek u četvrtom kolu uknjižili pobedu

Radost posle drugog gola: Bečejce, najzad, ogrejalo sunce

Najzad radost Bečejaca u novoj sezoni. Krajnje je vreme bilo. Savladani su Apatinci ljedljivim rezultatom 3:0 i „fenjer“ je, posle tri dana, prepušten drugome. Imajući u vidu šanse, pobeda je mogla biti i ubedljivija, a po viđenoj igri gosti su mogli bolje da prođu. Pogotovo su u prvom poluvremenu bili ravnopravan partner, čak su i loptu imali više u posedu, ali greška Damjanovića u osmom minutu koštala ihje prvog gola u svojoj mreži. Prvo je Mitrović šitirao s desne strane i golman Krstović izbio u korner, a posle udarca iz ugla Damjanović je nespretno intervenisao i dodao loptu Luki Krajinoviću, koji je uspeolopti da nađe put do mreže u desnom donjem uglu. Samo četiri minuta kasnije Zejić je lepo prošao, ali je šutirao kraj gola. U 20. minutu Kobiljski je izbacio Mitrovića, a ovaj iz punog trka opalio po lopti koja je otišla kraj gola. A onda umalo izjednačenje. Igrao se 33. minut kada je Zejić prošao po desnoj strani, potom je Jovanić povratnom uposlio Ninkovića, a ovaj neometan sa desetak metara šutirao visoko preko gola. Kobiljski je u 35. minutu dobro šutirao, ali je Milutinović izbacio loptu, gotovo, sa gollinije. Ninković je po ko zna koji put dobro prošao po desnoj strani i uputio upotrebljiv centaršut, ali je Jovanić zakasnio.

Natavak je otvoren po meri Bečejaca. Igrao se 47. minut i na semaforu je bilo 2:0. Jovan Mitrović je obišao golmana, otišao udesno, ali je uspeo da smesti loptu u mrežu. Simenunović je u 55. minutu iz slobodnog utadca sa dvadesetak metara dobro šutirao, a Puškić još bolje odbranio. U 63.minutu je Damjanović, kao poslednji igrač odbrane, rukama zaustavio Krajinović i sudija Maro Gnjatović mu je ispravno pokazao put u svlačionicu. Međutim, Kobiljski je sa 18 metara šutirao preko gola. U 71. minutu je mladi „rezervista“ primio loptu na desnom boku, poveo je koji metar, a onda proigrao Pavlovića koji je rutinski smestio iza leđa nemoćnog Krstovića. Pavlović je još bolju priliku imao u 78. minutu, kad je, posle centaršuta Jelića, neometan sa samo par metara šutirao preko gola.

OFK Bečej 1918 - Feniks 1945  3:0 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad) 8. Strelci: 1:0 Krajinović u 8, 2:0 Mitrović u 47. i 3:0 Pavlović u 71. minutu za OFK Bečej. Žuti kartoni: Kobiljski (OFK Bečej 1918), Simeunović, Milutinović iMandić (Feniks 1945). Crveni karton: Damjanović (Feniks1945) u 63. minutu. IGRAČ UTAKMICE: Žarko Kobiljski (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej 1918: Puškić 7, Vorgučin 7, Lovre 7, Ostojić 7 (od 80. Tatić -), Bratić 6 (od 46 Bajić 7), Tutnjević 7,Kurtiši 7,5, Kobiljski 7,5, Krajinović 7,5 (od 68. Hasičić -), Mitrović 7,5 (od 75. Jelić -), Savin 6 (od 46. Pavlović 7,5).

Feniks 1945: Krstović 6, Milutinović 6, Damjanović 5, Simeunović 5,5, Sekulić 6 (od 60. Jelović 6), Milaković 6 (od 64. Matović -) , Mandić 6, Zejić 6, Ninković 6,5 (od 79 Pavlović -), Jovanić 5,5 (od 79.Pavlov -), Vidović 6 (od 46. Blagojević 6).

1. Maj Ruma 0 : 0 Radnički (Zr)
Bečej 1918 3 : 0 Feniks 1995
Jedinstvo (SP) 2 : 0 Mladost (NS)
Radnički 1912 2 : 1 Tisa
Kozara 2 : 3 Dinamo 1945
Vojvodina 1928 0 : 1 Borac