Pobeda dubljana za skok ka vrhu tabele

Utakmica 2. kola Druge Rasinske okružne lige - Kamenorezac 76 - Beli Orlovi 6:1

Iako su u prvom kolu Druge Rasinske okružne lige bili domaćini na terenu u Gornjem Ribniku, fudbaleri Kamenorezca 76 poraženi su od trenutno vodeće ekipe na tabeli FK Garevina rezultatom 3:0.

U drugom kolu na svom terenu ovoga puta u Dublju boljom i efikasnijom igrom Kamenorezac je savladao dobru ekipu Beli Orlovi iz Tobolca rezultatom 6:1, poluvreme 4:1 za domaći klub. Susret je vodio glavni sudija David Veljković sa pomoćnicima Lazarom Jovanovićem i Veselinom Ivkovićem, dužnost delegata profesionalno i stručno obavio je Darko Rasinac.

Tokom cele utakmice igra je bila zanimljiva, prava prvenstvena, igrači su se trudili da pokažu kvalitet, bilo je šansi na obadve strane ali ipak su domaći bili bolji tim i na kraju zasluženo osvojili tri važna boda. Oni su prvi deo susreta rečili u svoju korist pogodcima Stefana Simića u 5. i 24. minutu, Nikole Pecića u 36. i Stefana Panića u 43. minutu, dok je jedini pogodak za goste iz Tobolca postigao Darko Radovanović u 31. minutu susreta iz dosuđenog jedanaesterca.

U nastavku smo videli gotovo istu igru kao u prvom delu i dva pogodka u mreži tobolčana. U žaru borbe na terenu bilo je i više prekršaja srećom bez ozbiljnijih povreda igrača, što je sudija David Veljković opravdano kažnjavao žutim kartonima. Konačan rezultat domaćih postavili su Miloš Simić u 54. a onda i Aleksa Mijajlović u 78. minutu za konačnih 6:1 za domaće.

Posle ove pobede trenutno FK Kamenorezac 76 se nalazi na 6. mestu tabele, u narednom trećem kolu gostuju u Pločniku kod ekipe FK Gradac, dok FK Beli Orlovi na svom terenu u Tobolcu dočekuju trenutno vodeći klub na tabeli FK Garevina. Recimo, na kraju da je sponzor utakmice u Dublju bila privatna firma Renta kar MGC iz Kraljeva vlasnika Dragana Jankovića.

Garevina 5 : 0 Polet 57
14. Oktobar 2 : 1 Vinogradar
Župski biseri 1 : 1 Jezero
Omladinac (U) 3 : 2 Borac
Poljoprivrednik 0 : 2 Rubin
Velika Drenova 2 : 1 Stari Trstenik
Kamenorezac 76 6 : 1 Beli Orlovi