Zaslužena i važna pobeda Kamenorezac 76 u borbi za opstanak u ligi

Utakmica u Dublju Kamenorezac 76 - Polet Milutovac

Po lepom i sunčanom vremenu na igralištu u Dublju, prosečnu ali dinamičnu i uzbudljivu igru prikazali su stari rivali domaći Kamenorezac 76 i gostujući tim Polet iz Milutovca. Ovo je bilo 24. kolo Druge Rasinske okružne lige, važno za obe ekipe ali još važnije za dubljane da osiguraju opstanak u ligi. Rezulta 5:1 za Kamenorezac, poluvreme 0:1.

Susret je počeo organizovanim akcijama gostiju, domaći su bili na početku nesigurni u odbrani pa je agilni i izuzetan napadač Milutovčana Milan Vesić lepim pogodkom doveo svoj tim u vođstvo 1:0. Zatim slede šanse jednih i drugih domaći su se malo konsolidovali, a kapiten domaćih Nikola Pecić pokušao je da savlada golmana gostiju, jednom je pogodio stativu a drugi put prečku.

U 47. minutu Nikola Đukić uspeo je da izjednači rezultat uguravši više puta odbijanu loptu u protivničku mrežu, bilo je to 1:1. Marko Janićijević je na sceni uspeva u 52. minutu da pogodi mrežu gostiju i domaći prelaze u vođstvo 2:1. Onda su gosti iz Milutovca posustali a domaći iskoristili i do kraja utakmice postigli još tri pogodka. Najpre u 55. minutu snažan i precizan udarac sa oko 20 metara, agilnog beka Kamenorezac 76 Aleksandra Jakovljevića i 3:1. Centarhalf dubljana Dragan Župac borio se kao lav i bio najbolji u odbrani. U napadu se sa dva svoja pogodka istakao Đorđe Andrijašević, on je povisio vođstvo domaćih na 4:1 najpre u 80. a na konačnih 5:1 u 84. minutu.

Posle ovog odigranog kola Kamenorezac 76 se nalazi na 11. mestu sa 28 bodova, dok je Polet na 4. mestu sa 40 bodova. Naredno 25. kolo dubljani gostuju u Izbenici kod ekipe 14. oktobar biće to vrlo teško gostovanje, dok milutovčani kući dočekuju Bele Orlove iz Tobolca. Ovaj današnji susret dobro je vodio glavni sudija Dejan Miletić sa pomoćnicima Lazarom Markovićem i Milenkom Dimitrijevićem. Dužnost delegata uspešno kao i do sada profesionalno je obavila Lela Srećković.

Garevina 2 : 4 Rubin
Stari Trstenik 1 : 2 Borac
Gradac 0 : 4 Jezero
Beli Orlovi 0 : 4 Vinogradar
Kamenorezac 76 5 : 1 Polet 57
Velika Drenova 5 : 1 Župski biseri
Poljoprivrednik 3 : 2 Omladinac (U)