Obamejang odveo Arsenal do 14. trofeja u kupu

Fudbaleri Arsenala savladali su Čelsi u finalu FA Kupa. ''Tobdžije'' su slavile u finalu rezultatom 2-1.

Na samom startu susreta, Džaka je napravio grešku. Međutim, udarac Maunta odbranio je Martinez. Međutim, to nije opametilo odbranu Arsenala. U petoj minuti odbrana je bila loše postavljena a Pulišić je pogodio za vodstvo Čelsija. Arsenal je već u narednom napadu zaprijetio ali Pepe nije savladao KaBaljera.

Kako je vrijeme prolazilo Arsenal se oslobađao pritiska rivala. Nakon sjajne akcije, Pepe je postigao gol ali je gol poništen radi ofsajda. Ipak, u 28. minuti, Arsenal je stigao do izjednačenja. Aspilikueta je srušio Obamejanga a Gabonac iz penala pogodio za 1-1.

U drugom poluvremenu se igralo dosta više taktički. Arsenal se povukao i čekao svoju šansu. Čelsi jeste imao inicijativu ali nije stvarao šanse. U 69. minuti, Arsenal dolazi do vodstva. Strijelac je ponovo bio Obamejang. U 74. minuti, novi udarac za Čelsi. Drugi žuti karton dobio je Mateo Kovačić. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Arsenal došao do trofeja.

Arsenalu je ovo 14. trofej u FA Kupu a prvi za Artetu u njegovoj trenerskoj karijeri.

Arsenal 3 : 2 Watford
Burnley 1 : 2 Brighton
Chelsea 2 : 0 Wolverhampton
Crystal Palace 1 : 1 Tottenham
Everton 1 : 3 Bournemouth
Leicester City 0 : 2 Manchester United
Manchester City 5 : 0 Norwich City
Newcastle United 1 : 3 Liverpool