Streljaštvo: Damir Mikec, Melisa Mikec i Milenko Sebić pobedili u Sarajevu, Duško Petrov treći!

Srpski strelci osvojili su dva prva i jedno treće mesto na turniru u Sarajevu!

Damir Mikec je pobedio vazdušnim pištoljem, Milenko Sebić vazdušnom puškom, dok je Melisa Mikec, supruga Damira Mikeca koja gađa za Salvador osvojila prvo mesto vazdušnom puškom. Mladi strelac Policajca Duško Petrov domogao se trećeg mesta vazdušnim pištoljem, zahvaljujući izvanrednoj finalnoj seriji od 102,5 krugova i sa šeste pozicije „skočio“ je na treću!

- Došli smo u Sarajevo direktno iz Londona sa Svetskog kupa. Želeo sam još jedan turnir posle Londona i nisam pogrešio, jer je bio odlično organizovan – kaže Damir Mikec, olimpijac beogradskog Policajca.- Zadovoljan sam trenutnom formom, ali na žalost loši uslovi u Londonu nisu mi dozvolili da pokažem koliko zaista vredim. Ovo mi je bilo i na neki način i poslednje kontrolno takmičenje pred polazak na Svetski kup u Milano koji će se održati od 13. do 21. maja. Krećemo 12. maja, a tog vikenda je drugi Kup SS Sbrije tako de neću moći da učestvujem. Možda je moglo, uz malo koordinacije, da se naš kup pomeri za jedan dan da olimpijci mogu da gađaju...

Mikec je slavio ubedljivo sa 682,6 krugova i osnovnim rezultatom od 583 kruga. Crnogorac Stefan Čađenović je sa 673,1 (573) kruga bio drugi, a Duško Petrov treći sa 665,5 (563) kruga. U finalu je gađao i zazeo peto mesto Uroš Kačevanda (Novi Sad) sa 663,4 (564) kruga. Učestvovao je i strelac Rakovice Srđan Jovanović i postigao rezultat od 538 krugova zauzevši 15. mesto. Srbija je sa 1.710 krugova (Mikec, Petrov, Kačavenda) osvojila prvo mesto ispred Crne Gore sa 1.701 i Sarajeva sa 1.654 kruga.

Milenko Sebić (Policajac) je trijumfovao sa 695 (593) kruga vazdušnom puškom. Drugo i treće mesto pripalo je takmičarima BiH Žarku Laziću sa 691,9 (590) i Nedžadu Fazliji sa 686,8 (586) krugova. Učestvovao je i mladi novosadski strelac Žarko Trifunjagić i sa 682 (584) kruga zauzeo šesto mesto..

U ženskoj konkurenciji ovim oružjem Melisa Mikec je slavila sa 489,7 (390) krugova ispred dve takmičare BiH Ajle Kalabušić sa 488,9 (389) i Darije Kitić sa 488,8 (390) krugova.