Zvezda pobedom overila titulu i šampionsko slavlje (video)

Na proslavi 31. titule i 75. rođendana kluba, fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Proleter u okviru poslednjeg kola Superlige Srbije i trijumfovali rezultatom 2:1, golovima Matea Garsije i Milana Gajića, čime je na najbolji način zaokružen današnji spektakl.

Pravo Zvezdaško veče na stadionu “Rajko Mitić”. Proslava 31. titule, slavlje povodom 75. rođendana našeg kluba i još jedna pobeda našeg kluba.

Prvo uzbuđenje na današnjem meču viđeno je u 5. minutu kada je Ben probio po levoj strani i asistirao za Pavkova, ali je u poslednjem trenutku odbrana Proletera uspela da interveniše. Ipak, gosti su stigli do prednosti minut kasnije, kada je posle centaršuta iz kornera – Andrejević bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu Borjana. Reakcija Crvene zvezde je usledila u 18. minutu. Sve je krenulo od Vukanovića koji je poslao hirurški precizan pas kroz sredinu za Garsiju, a Argentinac se sjajnim kretanjem našao pred Petrićem i precizno šutirao u bliži ugao. Dva minuta kasnije je pokušao Jovanović, ali Borjan fenomenalnom paradom šalje loptu u korner.

Demonstrirao je Ivanić sjajan pregled igre u 30. minutu kada je promenio stranu i uposlio Gajića koji je utrčavao na desnom boku, ali udarac našeg beka završava u rukama Petrića. Ofanzivno su raspoloženi naši defanzivci, pa je i Rodić dva minuta kasnije oprobao udarac sa više od dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola. Nastavili su da prete sa distance naši fudbaleri, pa je i Degenek šutirao, odmah posle Rodića, ali pravo u golmana Proletera. Isplatila se totalna inicijativa našeg tima. Igrao se 37. minut, uposlio je Garsija danas veoma raspoloženog Gajića, a naš bek je šutirao precizno u dalji ugao Petrićevog gola i preokrenuo rezultat.

Sve danas protiče u znaku Matea Garsije. I u drugo poluvreme je ušao željan igre i dokazivanja, pa je sjajnim pasom pronašao Tomanea, kom je ipak nedostajalo malo da zakači loptu i nadmudri Petrića. Izašao je Portugalac pred golmana gostiju u 48. minutu posle lucidnog pasa Ivanića, ali ga je pogodio u nogu, pa je rezultat ostao nepromenjen. Slično kao i Degenek u prvom delu igre, šutirao je i Milunović sa velike distance, ali pored stative Petrića, a igrao se 60. minut. Debi u zvaničnom meču u crveno-belom dresu dočekao je Seku Sanogo. On je u 66. minutu ušao na teren umesto Jovičića i dobio gromoglasne aplauze od zvezdaške publike. Usledio je nešto mirniji period, a monotonost je prekinuo Gajić udarcem u 85. minutu koji je završio pored Petrićevog gola, a potom je i nešto kasnije strelac drugog pogotka za naš tim, mogao glavom da se još jednom upiše u strelce. Šutirao je i Rodić u nadoknadi, i to desnom nogom, ali rezultat se nije promenio.

Ostvarili su fudbaleri Crvene zvezde još jednu prvenstvenu pobedu, a posle susreta sa Proleterom usledio je do sada neviđen spektakl, povodom proslave 31. titule i 75. rođendana našeg kluba.

Crvena zvezda - Proleter 2:1 (2:1)

Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 18.362. Sudija: Marko Ivković. Strelci: Garsija u 18, Gajić u 37. minutu za Crvenu zvezdu, a Andrejević u 6. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Rodić, Milunović (Crvena zvezda).

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Jovičić (od 66. Sanogo), Nikolić, Garsija (od 74. Vulić), Ben (od 20. Ivanić), Vukanović (od 74. Radulović), Pavkov (od 46. Tomane). Rezerve: Popović, Babić, Sanogo, Vulić, Ivanić, Radulović, Tomane.

Proleter: Petrić, Mitrović, Pejić, Karaklajić (od 68. Novaković), Mirosavljev (od 76. Rušević), Marjanović, Leandro (od 68. Joković), Jovanović (od 46. Radinović), Andrejević, Tanasin, Babić (od 68. Šćepanović). Rezerve: Knežević, Balabanović, Novaković, Joković, Radinović, Šćepanović, Rušević.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik