SLS: Javor Matis - Vojvodina 1:3

U 28. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Javora u Ivanjici rezultatom 1:3 (0:0). Na stadionu u Ivanjici je bilo prisutno oko 500 gledalaca, među kojima su i pedesetak navijača Vovjodine.

7. minut: Zbog prekršaja nad Nikolićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Slavko Bralić. 10. minut: Posle kornera za Vojvodinu, Stojković je uputio volej udarac sa oko 25 metara, ali je Lazović uhvatio loptu. 12. minut: Petković je šutirao sa oko 25 metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otišla van okvira gola. 23. minut: U šesnaestercu Javora, Zukić se driblingom oslobodio svog čuvara i potom šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. 29. minut: Zbog prekršaja nad Zukićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Luka Radivojević.

31. minut: Jevremović je odigrao pas u šesnaesterac do Zvekanova, koji je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Simić odbranio. 32. minut: Vukadinović je šutirao sa petnaestak metara, ali je Lazović odbranio. 36. minut: Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 25 metara je izveo Drinčić, ali je Lazović odbranio. 40. minut: Zbog prekršaja nad Stojkovićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Nenad Sević. 41. minut: Zbog prigovora na to što je sudija procenio da je napravio faul nad jednim fudbalerom Javora, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Momčilo Mrkaić. 44. minut: Piščević je šutirao sa oko 30 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

55. minut: Izvršena je prva izmena u timu Vojvodine: izašao je Miodrag Gemović, a ušao Mihajlo Nešković. 56. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:1. Sa desne strane, Andrić je centrirao, a potom je sa nekih šest-sedam metara Zukić uputio udarac glavom, lopta je pogodila Maričića, ali se lopta odbila ponovo do Zukića, koji je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu domaćina. 57. minut: Zbog skidanja dresa prilikom proslave gola, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Dejan Zukić. 60. minut: Izvršena je i druga izmena u timu Vojvodine: izašao je Slavko Bralić, a ušao Đorđe Đurić. 63. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Javora: izašao je Lazar Nikolić, a ušao Alija Krnić.

68. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:2. Posle kornera za Vojvodinu, Drinčić je šutirao, Lazović odbranio, a potom Saničanin uputio udarac glavom, pri čemu je Zukić sa tri-četiri metra samo promenio putanju lopte i prosledio je u mrežu.

71. minut: Mrkaić je šutirao iz okreta sa oko 18 metara, ali je lopta otišla daleko van okvira gola. 73. minut: Izvršena je i druga izmena u timu Javora: izašao je Saša Varga, a ušao Nikola Milošević. 75. minut: Vukadinović je šutirao sa oko 18 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola. Odmah potom, izvršena je i treća izmena u timu Javora: izašao je Luka Radivojević, a ušao Ivan Rogač.

77. minut: Izvršena je trostruka izmena u timu Vojvodine: izašli su Miljan Vukadinović, Dejan Zukić i Momčilo Mrkaić, a ušli Ognjen Đuričin, Jovan Kokir i Nemanja Čović. 80. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:3. Sa polovine terena, Drinčić je uputio pas u šesnaesterac ka Neškoviću, a Jevremović je, u pokušaju da izbije loptu, uspeo samo da je prosledi u sopstvenu mrežu.

81. minut: Krnić je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. 82. minut: Javor je smanjio na 1:3. Sević je dodao loptu do Zvekanova, koji je šutirao sa petnaestak i poslao loptu u dalji donji ugao golmana Simića. 86. minut: Posle centaršuta Andrića sa desne strane, Čović je uputio udarac glavom, Lazović je odbranio, a potom je i Kokir šutirao sa oko sedam metara iskosa, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otišla van okvira gola.

87. minut: Vojvodina je imala još jednu odličnu priliku. Nešković je izašao sam ispred Lazovića i šutirao sa oko 13-14 metara iskosa, ali je golman Javora istrčao i odbranio njegov udarac. 89. minut: Piščević je dodao loptu do Krnića, koji je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Javor: Lazović – Radivojević, Pavišić, Jevremović – Maričić, Piščević, Nikolić, Zvekanov, Sević – Petković, Varga.

Vojvodina: Simić – Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak – Drinčić, Stojković – Vukadinović, Zukić, Gemović – Mrkaić.

Javor Matis 1 : 3 Vojvodina
Čukarički 0 : 1 Inđija
Spartak ŽK 3 : 2 Partizan
Mladost 2 : 1 Mačva
Voždovac 1 : 0 Napredak
Radnički (N) 4 : 3 Rad