Radnik i Proleter podelili bodove u Surdulici

Radnik SurdulicaRadniku prvi bod nakon pauze; foto: Vanja Keser

U prvom duelu nakon dvoipomesečne pauze zbog pandemije korona virusa fudbaleri surduličkog Radnika imali su šansu da osvoje sva tri boda protiv novosadskog Proletera, ali je rezultat na kraju bio 1:1 (0:1). Surduličani su završili meč sa desetoricom igrača zbog povrede Jokića, a nakon što je trener Simo Krunić izvršio svih pet izmena.

Poveo je novosadski tim golom iz penala u 42. minutu. Prethodno je u šesnaestercu domaćih pao Karaklajić, a precizan sa "bele tačke" bio je Siniša Babić.  U 76. minutu izjednačio je Radnik, minut nakon što je ostao sa desetoricom igrača na terenu. Stamenković je bio sam ispred golmana Proleteta i doneo izjednačenje.

Novosađani su dominirali tokom prvog poluvremena, stvarali izgledne šanse i onda u finišu i poveli. Prvu priliku imali su goti u 18. minutu kada je Tanasin šutnuo do Karaklajića čiji je šut izblokiran. Nastavio je sa šansama Proleter, ali nije uspevao da postigne gol. Samo šest minuta nakon što je ušao u igru, Mitošević je u 40. minutu uputio šut ka golu, ali nije ozbiljno ugrozio protivnika.

Nisu se povukli igrači Proletera nakon vođstva, pa je novi gol u mreži Surduličana sprečio golman Vasiljević koji je odbranio napad Vesića.

Početkom drugog poluvremena surdulički fudbaleri su pokušavali da dođu do izjednačenja, a u 57. minutu igrač novosadskog tima Mirosavljev je srušio Jokića na ivici šesnaesterca, a sudija je dosudio korner za domaće. U 60. minutu Balabanović je šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla preko gola Radnika.

Dva minuta kasnije odgovorio je Radnik pokušajem Kostića, ali rezultat se nije promenio. Nije se Proleter predavao, pa je u 65. minutu šansu napravio Vesić, ali je odbrana domaćih dobro reagovala.

Zbog povrede Ranka Jokića u 75. minutu, a pošto je trener Radnika izvršio svih pet izmena, domaćin je poslednjih 15 minuta igrao sa desetoricom igrača. Manjak igrača na terenu nije im smetao, pa su minut kasnije i izjednačili.

Nakon izjednačujućeg gola Radnika, ređale su se prilike na obe strane, a u 91. minutu domaći tim je propustio šansu za preokret pošto je nakon udarca Krička glavom, lopta otišla preko gola.

Nakon 27. kola Surduličani imaju 8 pobeda, šest remija i 13 poraza i nalaze se 10. poziciji.

RADNIK - PROLETER (0:1)

Surdulca, Gradski stadion. Bez gledalaca.  Sudija: Momčilo Marković. Žuti kartoni: Ognjen Mitrović, Leandro (Proleter), Miroljub Kostić (Radnik).

RADNIK: Vasiljević, Jokić, Stevanović (od 46. Pavlović), Kričak, Stanisavljević (od 34. Mitošević), Stanković, Stamenković, Georgiev (od 61. Makarić), Dimitrić, Islamović (od 61. Danoski), Mićić (od 61. Kostić).
PROLETER: Petrić, Mitrović, Leandro, Šćepanović (old 64. Radinović), Jovković, Balabanović, Karaklajić (od 64. Marjanović),Tanasin, Babić, Vesić, Mirosavljev (od 71. Rušević).

TSC 6 : 1 Javor Matis
Radnik 1 : 1 Proleter
Rad 0 : 5 Crvena zvezda
Napredak 1 : 1 Radnički (N)
Mačva 0 : 1 Voždovac
Partizan 4 : 1 Mladost