29.05.2020 fkindjija.rs

SLS: Inđija – Spartak ŽK 1: 2

Inđija - Spartak, foto: Anđelko Belić

Posle dvoipomesečne pauze u takmičenju Linglong Superlige Srbije u Inđiji je bila premijera njenog nastavka. Pred praznim tribinama Gradskog stadiona igrali su timovi Inđije i subotičkog Spartaka Ždrepčeve krvi. Utakmica je bila sa malo tempa u igri dva tima, što je bilo i očekivano posle samo tronedeljnih sprovedenih priprema. Samo prvih tridesetak minuta utakmice je potsećalo na prvenstveni duel, ali je meč ipak obeležen sa tri gola, od kojih je jedan i za TV špice.

Inđija je rano stigla do gola u 11.minutu. Posle izvedenog kornera Mihajla Banjca, loptu je glavom u mrežu Dokića poslao štošer Mihajlo Jovanović. 1: 0.

Ta radost domaćina nije dugo trajala. Već u 9.minutu je bilo, 1: 1. Opet je to bio prekid. Korner za Subotičane. Lopta pada u peterac, mali karambol ispred golmana Prekovića, a najbolje se snašao Nikolić koji je loptu prosledio u mrežu domaćina.

U nastavku nekoliko prilika za gol, a čini se sve te prilike su nastale u konfuzijama odbrana dva tima. Najbliži golu su bili Banjac, Brana Ilić sa strane domaćina, a Nikolić u dva navrata nije bio skoncetrisan za drugi gol gosta.

Drugi deo igre je bio vredan pažnje samo za postignuti gol Milana Marčića. Ovaj igrač se u 70.minutu igre sa nekig 25.metara od gola domaćina odlučio na šut posle povratne lopte. Njegov udarac sa spoljnim delom stopale desne noge je dobio sjajan luk koji je lobovao Prekovića. Parada golmana Inđije je samo doprinela lepoti ovog gola i poteza Marčića.

Spartak je tako došao do pobede, a Inđija do startnog poraza, sada možemo slobodno reći u trećem delu prvenstvene trke. Pred Inđijom je još jedno domaćinstvo, ovog puta u Kupu Srbije. U utorak, pred gledaocima će igrati Inđija i Crvena Zvezda.

Inđija. Gradski stadion bez prisustva gledalaca. Sudija: Nenad Minaković, pomoćnici: Svetozar Živiun i Milan Šutilović. Četvrti sudija: Nemanja Gajdobranski. Delegat: Dragan Ković. Strelci: Mihajlo Jovanović 7′ – Inđija, Nikolić 9′ i Marčić 70′ – Spartak. Žuti kartoni: Purtić 69′ i Mihajlo Jovanović 78′ – Inđija, Tekijaški 52′ i Ivančević 69′ – Spartak ŽK.

Inđija: Preković, Cucin, Mihajlo Jovanović, Milijan Ilić (Čermelj 79′), Bastajić, Banjac (Dimitrov 68′), Aleksa Jovanović (Milan Janjić 56′), Purtić, Brana Ilić (K) (Vasilije Janjić 56′), Milosavljev (Marković 79′), Vidić. Trener: Aleksandar Janjić.

Spartak ŽK: Dokić, Jočić, Ivančević, Tekijaški (K), Srećković (Bijelović 46′), Denković (Urošević 80′), Dunđerski, Nikolić (Bajić 46′), Tufegdžić (Vidaković 11′), Marčić (Milić 88′), Vidović. Trener: Vladimir Gaćinović.

TSC 6 : 1 Javor Matis
Radnik 1 : 1 Proleter
Rad 0 : 5 Crvena zvezda
Napredak 1 : 1 Radnički (N)
Mačva 0 : 1 Voždovac
Partizan 4 : 1 Mladost