Pobede Leverkuzena, Dortmunda i Verdera

U derbiju 27. kola njemačke Bundeslige „Bajer“ Leverkusen savladao je u Menhengladbahu ekipu „Borusije“ sa 3:1, a do pobjeda su stigli i „Borusija“ Dortmund i „Verder“ iz Bremena.

Meč u Menhengladbahu obilježio je Haverc i 15 hiljada kartonskih navijača. Na asistenciju Belarabija Haverc je u sedmom minutu doveo svoju ekipu u vođstvo, da bi Tiram u 52. minutu izjednačio. Samo par trenutaka kasnije sudija svira penal za gost, što koristi Haverc, a konačnu odluku o  pobjedniku donio je Bender na asistenciju Demiraja. Ovom pobjedom „Bajer“ je prestigao na tabeli ekipu „Borusije“ i sada ima 53, a poraženi bod manje.

Poslije ubjedljive pobjede na „Šalkeom“ sastav iz Dortmunda je nastavio šampionsku trku sa „Bajern“ Minhenom trijumfom nad „Volfsburgom“ od 2:0. Guereiro u 32. i Hakimi u 78. minutu su bili strijelci i „milioneri“ sada imaju 57 bodova, odnosto jedan  manje i utakmicu više od „Bajerna“ koji će svoj meč odigrati večeras od 18.30h protiv „Ajntrahta“ iz Frankfurta, a „Volfsburg“ je na šestom mjestu sa 39 bodova.

U ostala dva meča „Verder“ je golom Bitenkura u 19. minutu savladao na gostovanju tim „Frajburga“ koja je ostala na sedmom mjestu sa 37 bodova, dok će ekipi iz Bremena ovo biti veoma bitni bodovi u borbi za opstanak pošto zauzimaju 17. poziciju sa 21 bodom. Ekipa sa začelja tabele „Padeborn“ je remizirao na domaćem terenu sa „Hofenhajmom“ 1:1, a prvi su gosti poveli preko Skova u četvrtom minutu, da i Srbeni izjednačio samo pet minuta kasnije. „Hofenhajm“ zauzima deveto mjesto sa 36 poena, a podsjetimo da je juče „Herta“ deklasirala „Union“ Berlin sa 4:0, dok se sutra sastaju „Šalke“ – „Ausburg“, „Majnc“ - „RB Lajpcig“ i „Keln“ – „Dizeldorf“.

Borussia Dortmund : Hertha BSC
RB Leipzig : Paderborn
Bayer Leverkusen : Bayern München
Eintracht : Mainz 05
Werder Bremen : Wolfsburg
Fortuna : Hoffenheim
Freiburg : Borussia M'gladbach