Građevinari izuli Čarapane

Građevinari su danas protiv vrlo dobrih Čarapana tražili slamku spasa i pronašli je. Po prohladnom vremenu obe ekipe su utakmicu započele veoma oprezno.

Posle početnog ispitivanja snaga, domaći realizuju prvu ozbiljniju akciju. Igrao se 15. minut kada je Živković lepo prodro po boku i uputio oštar centaršut na peterac. Nespretno je odreagovao gostujući half Milovanović, lopta je udarila u stativu i odbila se na nogu Kaluđeroviću koji je sa pola metra ugurao u gol.

Posle primljenog gola gosti preuzimaju inicijativu, a Gavrić u 26. minutu sa oko 18 metara šutira snažno, ali pravo u domaćeg vratara. Milošević je u 38. minutu u kontranapadu sjajno izbacio usamljenog Kaluđerovića, a ovaj rutinski poslao loptu pored istrčalog vratara za 2:0.
Na početku drugog poluvremena gosti preuzimaju potpunu terensku inicijativu, stvaraju, ali i propuštaju da realizuju nekoliko izglednih prilika. Vidić u 48. potom Gavrić u 53. i Mijić u 54. minutu bivaju neprecizni i ne uspevaju da smanje rezultat.

Na drugoj strani šansu za het trik je propustio da realizuje Andrija Kaluđerović u 58. minutu. Vratar gostiju se spetljao i izgubio loptu, a centarfor domaćih iskosa sa desetak metara ne uspeva da je pošalje u prazan gol.

Napredak nastavlja sa atacima na gol Rada i Gavrić u 72. minutu, a potom i Desančić u 81. šutiraju zamalo kraj gola iz veoma povoljnih prilika. Nije hteo Kruševljane počasni pogodak iako su ga igrom i šanasama zaslužili, a poslednju priliku na utakmici je imao brzonogi Gavrić u 83. minutu uputivši snažan udarac po zemlji u sam ugao, ali se istakao vratar domaćih Marković i krajnjim naporom uspeo da odbrani.

RAD - NAPREDAK 2:0 (2:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELAC: Kaluđerović 15. i 38.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Jovanović, Riznić, Perendija i Marković (Rad), Markoski, Gavrić i Aksentijević (Napredak).

RAD: Marković, Perendija, Kasalica, Jovanović, Tanasijević (Stojanović), Milošević, Lazarević, Živković (Trifunović), Riznić (Damnjanović), Trninić, Kaluđerović.
NAPREDAK: Kordić, Obradović, Milovanović, Ožegović, Markoski (Desančić), Gavrić, Bjeloš, Ilić (Vidić), Mijić, Spremo, Aksentijević.

Javor Matis 1 : 2 Mladost
Voždovac 2 : 3 Spartak ŽK
Radnički (N) 2 : 0 Čukarički
Crvena zvezda 2 : 0 Vojvodina
Proleter 1 : 0 Inđija
TSC 1 : 1 Partizan