Vojvodina na sedmerce srušila Borca i osvojila Svesrpski kup (video)

Rukometaši Vojvodine iz Novog Sada osvajači su ovogodišnjeg Svesrpskog kupa u rukometu. Oni su nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladali Borac iz Banja Luke. U regularnom toku bilo je 22:22.

Bolje je u ovaj duel ušla gostujuća ekipa. Poveli su 1:0 igrali odličnu odbranu, ali onda pogađaju stativu iz sedmerca, a zatim i golman Banjalučana Slađan Subotić brani zicer, te to daje blagi elan Borcu koji dolazi do prednosti i vodi sa 4:2. Ipak, poslije toga slijedi nova serija Vojvodine koja dobro igra, dolazi do 5:4, a onda održava prednost na svojoj strani.

Na početku 19. minute, Vojvodina ostaje sa dva igrača manje. Vesna Balvan i Tatjana Praštalo su isključile Nemanju Ratkovića, a onda zbog prigovora i golmana Svetislava Verkića, što izaziva buru nezadovoljstva kod gostujućeg trenera Borisa Rojevića, te su Novosađani od tada pa do kraja poluvremena uglavnom prigovarali na sudijske odluke i prijetili da će napustiti teren na poluvremenu i izazvati skandal.  Tu situaciju nervoze koriste Banjalučani, ostavljaju Novosađane do 29. minute bez pogotka i na odmor odlaze sa prednošću 14:10.

Vojvodina se na početku drugog poluvremena odmah vraća u susret serijom 5:1, pa u 39. minutu rezultat na semaforu je poravnat, 15:15. Borac se na kratko vratio u vodstvo, napravio ponovo +2, 17:15, gosti stigli, a onda je uslijedila crna rupa u igri Borca. Proradio je na golu Luka Arsenić, branio zicere rukometašima Borca, te je Vojvodina čak 12 minuta bez gola ostavila Banjalučane i stigla do +3, 18:21. Tek, u 53. minutu Stefan Miljković pogađa i prekida seriju Banjalučana. Dao je taj gol, ali i na drugoj strani fantastični golman Slađan Subotić, novu snagu Borcu koji uspjeva da stigne do iznedačenja preko Nemanje Vučićevića, 21:21. Na tridesetak sekundi do kraja Miloš Grozdanić utrčava utrčava sa lijevog krila, donosi novu prednost Vojvodini, 22:21, a onda Borac kreće u zadnji napad, Vojvodina uspjeva da napravi samo jedan faul, lopta stiže do Stefana Miljkovića koji sekundu prije kraja pogađa za 22:22 i odvodi utakmicu u sedmerce.

Tamo, za Borac pogađaju Nemanja Vučićević i Stefan Miljković prva dva šuta, ali onda slijede tri promašaja, Dakiću šut brani Arsenić, Đurđević pogađa stativu, a Rađenović odlučujući penal šutira gola. Za Vojvodinu, pogađaju Stanković i Pribak prva dva penala, Ilićev šut ostaje na prečki, a onda Ovčina pogađa, ispostaviće se ključni gol.

Najzaslužniji za trijumf Vojvodine u ovom meču, a i na Svesrpskom kupu je sjajni čuvar mreže Luka Arsenić, koji je ubilježio 12 odbrana u utakmici i jednu na sedmercima, dok su u napadu najefikasniji bili Sretenović, Ilić i Nikolić sa po četiri pogotka. Kod Borca, u odsustvu Bojana Ljubišića na golu je briljirao Slađan Subotić sa 13 odbrana, a u napadu Nemanja Vučićević je postigao četiri gola.

Najbolji golman turnira je Slađan Subotić iz banjalučkog Borca. Najbolji strijelac je Stevan Sretenović iz Vojvodine sa 12 pogodaka. Najbolji igrač ovogodišnjeg Svesrpskog kupa je iskusni Nemanja Pribak, rukometaš Vojvodine.

RK BORAC – RK VOJVODINA  22:22 (14:10) sedmerci:  24:25
SPC ''Peki''. Gledalaca: 150. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje Banja Luka). Isključenja: Borac 12 minuta, Vojvodina 14 minuta. Sedmerci: Borac 4 (2), Vojvodina 5 (3).

Borac: Subotić 13 odbrana, Bera, Radić, Rakocija 2, Jeremić 2, De Souza 1, Đurđević 3, Daničić , Miljković 3, Nježić, Lukić 2, Knežević, Vučićević 4, Rađenović 2, Čelić, Dragičević, Dakić 2. Trener: Mirko Mikić.

Vojvodina: Verkić 5 odbrana, Arsenić 10 odbrana, Ovčina 3, Milić, Mirković, Pribak 2, Ilić 4, Medurić 1, Arsenić, Ratković, Tomić, Stanković 2, Nikolić 4, Grozdanić 3, Vučković, Sretenović 4. Trener: Mirko Mikić.

Vojvodina 33 : 35 Vardar
Nexe 25 : 28 Motor Zaporozhye
Tatran 38 : 25 Beijing Sport University