07.12.2019 Administrator

Pobeda za oproštaj od Jezera

Rukometaši Radničkog su u okviru 11. kola Super B lige sigurnom igrom došli do novih bodova,savladavši ekipu Mokre Gore rezultatom 38-29, poluvreme 18-13 i tako se pobedom oprostili od svojih navijača nakon završetka jesenje sezone.

Od samog starta utakmice rukometaši Radničkog su rešili da stave do znanja gostima da se neće lepo provesti na parketu SBB hale Jezero. Nakon startnog egala, Kragujevčani pojačavaju nivo agresivnosti u odbrani, brzim kontranapadima i lucidnim rešenjima u pozicionim napadima, golom Medića u 16. minutu stiču kapitalnih 8 golova prednosti (11-3). Samo na mahove su gosti uspevali da se kako-tako rezultatski približe,a koriste trenutak opuštanja Radničkog,pa se na odmor odlazi rezultatom 18-13.

Blic-krigom u prva 2 minuta drugog dela igre, domaćin vraća prednost koju je imao većim delom prvog poluvremena. Na nesreću Mokre Gore, razbranio se Lekić, Jovanović je skinuo 2 sedmerca i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Kragujevcu. Ta činjenica je bila znak za stručni štab Radničkog da pruži šansu svim igračima, koji su je obilato iskoristili i u laganom ritmu priveli utakmicu kraju konačnim rezultatom 38-29.

Na poziv rukovodstva Radničkog, utakmici su prisustvovala deca iz ustanove „Knjeginja Ljubica“, bodreći domaće rukometaše, a na kraju su prelepo iskustvo ovekovečili zajedničkom fotografijom sa akterima meča.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Stefan Stanojev sa  6 pogodaka, dok je kod gostiju Nenad Đukić  postigao 12 golova. Ovom utakmicom je završen jesenji deo šampionata.

Radnički  - Mokra Gora: 38-29 (18-13)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca :150
Sudije: Dušan Cvetković,Igor Nikolić
Sedmerci: Radnički 5 (4), Mokra Gora 10 (6)
Isključenja: Radnički 4 min, Mokra Gora 2 min
Igrač utakmice : Nebojša Stošić

Radnički  :  Stošić 2 , Ristić 3, V.Stevanović , Mutavdžić 5, Lekić ( 9 pdbrana) , Dobrosavljević 5 , Medić 4, Kasalović 1, Đerić , Knežević 4, M.Stevanović 2,  Stanojev 6, Krkotić 3, Bogdanović 2 , Jovanović ( 6 odbrana, 2 sedmerca), Janićijević 1.
Mokra Gora :   Orlović, Milić, Biševac 2, Stanković 8, Aleksić, Bjelotomić, Milojković ( 8 odbrana), Milivojević 2, Aleksić 3, Simović, Perović, Božović, Radenković 2, Jovanović, Đukić 12.

Hajduk Veljko 34 : 28 Vranje 1957
Kuršumlija 31 : 26 Jagodina
Bela Palanka 33 : 31 Priboj
Zlatar 39 : 29 Topličanin
Radnički 1964 38 : 29 Mokra Gora