Novi kiks Partizana

Fudbaleri Napretka iz Kruševca savladali su Partizan u Humskoj sa 3:2 (2:1) u meču 19. kola Linglong Superlige Srbije. Pobede izvojevali domaćini u večernjem terminu – Mačva, Spartak i Vojvodina.

Izuzetno zanimljiv meč odigrali su Partizan i Napredak. Napredak je u Beograd došao da se nadigrava sa Partizanom. Crno-beli su stvorili više izglednijih šansi, promašili neke stopostotne. Kruševljani su uspeli da kazne te neiskorišćene prilike i stignu do izjednačenja, a potom u foto-finišu i do pobede i veoma važna tri boda.

Partizan je napao od prvog sudijinog zvižduka. Ređale su se prilike pred golom gostiju, promašivali su Suma, Sadik i Asano. S druge strane i Napredak je stvorio nekoliko prilika, ali bez realizacije.

Partizan je do prednosti stigao u 13. minutu. Asano je uputio centaršut sa desne strane, na ivici šesnaesterca bio je Sadik, koji pronalazi Sumu, ovaj preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju.

Crno-beli su uvećali prednost u 34. minutu. Posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Suma i pronašao put do mreže.

Gosti iz Kruševca smanjili su prednost u 43. minutu. Polukontra Napretka, lopta na levoj strani dolazi do Vukadinovića koji je bio u situaciji jedan na jedan sa Stojkovićem i izašao kao pobednik.

Drugo poluvreme donelo je otvorenu igru na obe strane. Partizan je želeo da stigne do trećeg gola. Ređale su se šanse pred golom Miloševića, koji je izlazio kao pobednik. Naizgledniju šansu imao je Sadik, odlično se snašao u kaznenom prostoru, oslobodio se čuvara, prevario golmana, ali lopta se nakon udarca odbila od stative.

Usledila je kazna. Gosti su do izjednačenja stigli u 83. minutu. Posle kornera stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru, posle udarca lopta se odbila do Bjeloša, koji je prosledio u praznu mrežu.

Partizan je nakon izjednačenja nastavi sa napadima, svoje šanse nisu iskoristili pre svih Natho, Urošević i Asano.

Nova kazna za crno-bele, u poslednjim momentima susreta, u četvrtom minutu nadoknade, velika greška odbrane Partizana, posle nekoliko pasova lopta dolazi do Eskića, koji je bio sam ispred Stojkovića i uspeo da ga savlada.

Partizan nije imao vremena da organizuje napad.

Mačva 2 : 1 Javor Matis
Partizan 2 : 3 Napredak
Inđija 1 : 0 Rad
Vojvodina 1 : 0 Radnik
Čukarički 2 : 1 TSC
Spartak ŽK 4 : 1 Proleter
Mladost 0 : 1 Crvena zvezda
Voždovac 1 : 0 Radnički (N)