30.10.2019 FK Radnički

SLS: Radnički – Radnik 0:2

Radnički je poražen od Radnika na svom stadionu sa 2:0 u 14. kolu Superlige Srbije. Osim sudara Makarića i Lazara Đorđevića (u 20.minutu), dve poluprilike domaćih pred golom Radnika u kojim su Mihajlović i Noma pokušali, ali nisu uspeli da dobro zahvate loptu posle centaršuteva saigrača, do 45.minuta na Čairu nije viđeno mnogo od fudbala. U tom poslednjem minutu prvog poluvremena dogodilo se mnogo toga: jedini put je upućen šut u okvir gola Radnika – šutirao je Haskić, izvršene su dve izmene kod gostiju i, pravi šok - na opšte iznenađenje, Surduličani su došli u vođstvo. Pored  loše postavljene odbrane domaćih po levoj strani probio je Makarić i uputio oštar centaršut pred gol Radničkog. Lopta je otiša na drugu statuvu gde mn  je sačekao Boban Georgijev i glavom zakucao u mrežu Petrovića – 0:1, 45.minut.

Usledila je velika inicijativa domaćih, neprestani, ali više stihijski nego planski napadi ređali su se sve do 70.minuta, kada umalo niški fudbaleri nisu skupo platili novu neopreznost. Gosti su uzeli loptu na sredini terena i uspeli da nadmudre proređenu odbranu Radničkog, sam u kazneni prostor i pred Petrovića uleteo je Danoski, ali je niški golman istrčavši do visine penala uspeo da zaustavi njegov šut i spreči novi pogodak gostiju.

Nakon toga Kosanović je ubacio iskusnog Sašu Stojanovića u igru, desetk minuta bila je bolja igra domaće ekipe, a onda je došao 83.minut i igra Radničkog „na sve ili ništa“ donela je gostima novi pogodak i ubedljivo vođstvo. Na ubačenu loptu u prazan prostor pred gol domaćih startovao je Ivan Ostojić, koji je bio brži od Makarića, ali je nonšalantno hteo da interveniše, gostujući napadač mu je uzeo loptu i poslao je u mrežu – 2:0 za Radnik. I kraj svih nadanja niških fudbalera i navijača da će preokrenuti rezultat i osvojiti bodove.

U poslednjim trenucima susreta golman Nikola Petrović sprečio je još veći poraz i pravi debakl svoje ekipe - uspeo je da zaustavi šut Makarića sa petnaestak metara, kada je sa surduličkim napadačem bio „oči u oči“...

RADNIČKI – RADNIK 0:2 (0:1)

Stadion na Čairu. Glavni sudija Milan Mitić (Leskovac) . Strelci: Georgijev u 45+3, i Makarić u 83.minutu za Radnik. Žuti kartoni: S.Đorđević (Radnički), Marković, Vujanac (Radnik)

RADNIČKI: Petrović, Todorovski, S.Đorđević (od 73.Stojanović ), Ostojić, Sulaku, L.Đorđević , Noma (od 55.F.Knežević ), Jirka , Pantelić , Haskić, Mihajlović.

RADNIK: Vujanac, Kostić , Marković, Stevanović (od 44. Pejčić ), Georgijev , Makarić , Danoski, Krčak  (od 40.Đorđević), Stanisavljević, Stojanović, Mitošević.

Simo Krunić, Radnik:

Čestitam mojim igračima na pobedi. Dali su poslednje atome snage i samo smo na taj način moglo doći do povoljnog rezultata. Napravili smo ozbiljno iznenađenje i ovo tri boda će nam dobro doći u našoj borbi za opstanak. Još jednom čestitke mojim igračima na pobedi, ali i igračima Radničkog na prikazanoj borbi.

Milorad Kosanović, Radnički

Čestitam Radniku na pobedi i želji da danas napravi pozitivan rezultat. Mi smo izgubili ovu utakmicu na fudbalski način. Igrali smo, napravili smo sami sebi gluposti, dobili smo dva gola, a mogli smo i tri iz naša tri kiksa, jedina na ovoj utakmici. Imali smo kontrolu igre tokom svih 90 minuta, ali nismo uspeli da napravimo neku ozbiljniju priliku. Mnogo smo se potrošili i žao mi je tbog toga. Prvi gol smo primili u poslednjoj sekundi prvog poluvremena i verovatno bi sve bilo drugačije da se to nije dogodilo. Ali, ovo je fudbal i to se dešava. Drugi gol smo dobili zato što smo odustali od naše igre i bili smo kažnjeni jer smo pokušavali na silu da dođemo do izjednačenja. Radnik je odigrao odličan bunker, kvalitetno se branio i zaslužio je ovo što je postigao. Šteta je što smo izgubili, jer bi nam ova tri boda puno značila. Takmičenje ide dalje, nas čeka TSC i već od večeras počinjemo sa pripremama za taj meč.

Javor Matis 1 : 0 Proleter
Crvena zvezda 3 : 1 TSC
Radnički (N) 0 : 2 Radnik
Voždovac 2 : 1 Rad
Mladost 0 : 1 Napredak
Spartak ŽK 3 : 1 Mačva
Čukarički 2 : 1 Partizan
Vojvodina 1 : 0 Inđija