Čukarički slavio protiv Partizana u derbiju kola golom Luke Stojanovića u 90. minutu-LukaStojanović-

Čukarički je u sjajnom meču na Banovom brdu slavio protiv Partizana, golom Luke Stojanovića u 90. minutu - 2:1. Prethodno su Brđani u vođstvo došli u 16. minutu, kad je na ubacivanje iz kornera Docića glavom sjajno reagovao Šapić. Partizan je izjednačio u 70. minutu evrogolom Ivanovića, ali je svom bivšem klubu presudio Stojanović.

Prvi pokušaj na meču imao je Čukarički u trećem minutu, Birmančević je šutirao sa ivice šesnaesterca, preko Stojkovićevog gola. Uzvratio je Partizan brzom kontrom u osmom minutu, Suma je odlično proigrao Sadika, centarfor crno-belih se pored trojice protivničkih igrača izborio za poziciju i šutirao sa 16 metara, lopta je prohujala potred stative Petrovićevog gola.

Čukarički je poveo u 16. minutu. Marko Docić je prelepo izveo korner, Šapić je utrčao na prvu stativu, glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu, Stojković je bio nemoćan – 1:0. Usledio je period igre između dva šesnaesterca, ali su u međuvremenu igrači Čukaričkog dobili i dva žuta kartona, Puškarić i Docić su na nepropisan način zaustavili kontre crno-belih.

U 33. minutu odlično su kombinovali Natho i Tošić, ovaj drugi je potom šutirao sa 20 metara, Petrović je krato odbio loptu, ali na nju nije stigao Asano, pa je odbrana Brđana uspela da otkloni opasnost. U jeku inicijative Partizana Čukarički je imao sjajnu priliku. Kajević je proigrao Tedića, ovaj dodao loptu do Birmančevića, koji je sa 17 metara šutirao za malo iznad Stojkovićevog gola, iako je sa leve strane imao usamljenog Bogosavca.

Prvu šansu u nastavku imao je domaćin u 53. minutu, Docić je opet odlično izveo korner, a usamljeni Endijae glavom je šutirao preko gola, iz izgledne pozicije. Sjajnu priliku imao je Čukarički i dva minuta kasnije, lepo su kombinovali Birmančević i Tedić, centarfor Brđana je šutirao sa 17 metara, ali je Stojković maestralno izbio loptu u korner.

Čekao je Partizan svoju šansu i dočekao je. Ivanović je primio loptu na 35 metara od gola, oslobodio se čuvara, kad je video da ga potom niko ne napada šutirao je i postigao prelep pogodak, Petrović je bio nemoćan – 1:1. Strelac izjednačujućeg pogotka imao je odličnu priliku u 84. minutu, posle centaršiuta sa desne strane Ivanović je šutirao glavom, lopta je pogodila Šapića i otišla u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Brđana.

U jeku napada Partizana sevnula je sjajna kontra Čukaričkog. Docić je presekao napad Partizana, iu nastavku akcije Ćirković je proigrao Luku Stojanovića, koji je lako ubacio loptu u mrežu sa 15 metara – 2:1. Bilo je to poslednje uzbuđenje na meču.

Čukarički – Partizan 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Šapić u 16, 1:1 – Ivanović u 70, 2:1 – Stojanović u 90. minutu.

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 1.700. Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Svetozar Živin i Milan Šutulović. Žuti kartoni: Puškarić, Docić (Čukarički).

ČUKARIČKI: Petrović, Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac, Kovač (od 80. Đorđević), Docić, Ndiaje (od 77. Vidosavljević), Kajević (od 69. Stojanović), Birmnačević, Tedić.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho, Tošić (od 70. Lakčević), Suma (od 59. Šćekić), Asano (od 59. Ivanović), Sadik.

Javor Matis 1 : 0 Proleter
Crvena zvezda 3 : 1 TSC
Radnički (N) 0 : 2 Radnik
Voždovac 2 : 1 Rad
Mladost 0 : 1 Napredak
Spartak ŽK 3 : 1 Mačva