XS
SM
MD
LG

Rezultati 1. kola područnog kupa Sombora

Grb Fudbalskog saveza Vojvodine foto: wikimedia.org

Na samom početku reprezentativne pauze, koja ne važi za niželigaše, u sredini tekuće nedelje, u Srbiji je ova sreda bila itekako fudbalski aktivna, namenjena preostalim utakmicama kupa Srbije, Prvoj ligi Srbije, kao i područnim kupovima.

Mečevi u somborskom područnom kupu bili su uglavnom između timova iz različitih liga, te su bili jasno izraženi favoriti, ali to u velikom broju mečeva nije bio presudan faktor pobednika.

Rezultati

Stari Grad (Bačka Palanka) 3:2 Mladost (Bački Petrovac)

Sloga (Čonoplja) 3:0 Radnički (Sombor)

Radnički 1912 3:0 Mladost (Apatin)

Bratstvo 2019 (Prigrevica) 4:0 Kula

Dunav 1:6 Bratstvo 1946 (Prigrevica)

Hercegovac (Gajdobra) 3:0 Krila Krajine (Bačka Palanka)

ČSK (Čelarevo) 0:0 (5:3 pen.) Tekstilac (Odžaci)

Crvenka 1:1 (10:9 pen.) Hajduk (Kula)

podvučeno - službeni rezultat

Iznenađenja priredili su nam Bratstvo 2019 izbacivanjem tima iz jedne lige iznad njih, takođe isto su učinili Hercegovac ubedljivijom igrom protiv Krila Krajine, i možda najprijatnije iznenađenje prvog kola su crvenčani koji su u dramatičnoj penal seriji, posle 1:1 protiv Hajduka iz Kule, uspeli da izbace goste rezultatom 10:9. Radnički iz Sombora meč je predao Slogi, dok je apatinska Mladost predala meč Radničkom 1912 iz Sombora. 


Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac
Radnički (SM) 0 : 0 Dunav
Bačka 1901 1 : 1 Hajduk 1912
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Železničar 17 15 2 0 47
2 Bačka 1901 17 11 4 2 37
3 Radnički (Zr) 17 10 2 5 32
4 OFK Vršac 17 9 2 6 29
5 Dinamo 1945 17 8 2 7 26
6 Radnički 1912 17 7 5 5 26
7 Bratstvo 1946 17 8 2 7 26
8 Bečej 1918 17 7 4 6 25
9 Omladinac 17 5 7 5 22
10 Radnički (SM) 17 6 4 7 22
11 1. Maj Ruma 17 6 1 10 19
12 Borac 17 5 4 8 19
13 Vojvodina 1928 17 4 5 8 17
14 Kozara 17 3 4 10 13
15 Hajduk 1912 17 3 3 11 12
16 Dunav 17 2 3 12 9