Zvezda sigurna protiv Grafičara

Omladinci Zvezde su pobedili godinu dana mlađe kolege iz svog razvojnog tima koji igraju za Grafičar sa 4:1 i prišli vodećem Brodarcu na 2 boda zaostatka. Već u 9. minutu je posle lepog centaršuta, centarfor Milovanović bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu. Na 2:0 je samo 4 minuta kasnije povisio Dedijer, pošto se jedan odbrambeni igrač Grafičara poigravao u svom šesnaestercu i izgubio loptu.
Posle drugog pogotka utakmica je ušla u mirniji tok. Jedinu šansu je u 32. minutu propustio Radulović, kada se posle kombinacije sa Dedijerom našao sam ispred vratara domaćih Novakovića, koji je ukrotio njegov udarac.
U nastavku je Milovanović propustio da uveća vođstvo posle samo 2 minuta igre. Šutirao je iskosa sa 3-4 metra kraj stative. Uzvratio je domaćin preko Đuričkovića u 51. minutu, koji je iz povoljne pozicije šutirao pokraj gola. Samo 2 minuta kasnije brz kontranapad je poveo Đuričković, uposlio samog Ševića, a ovaj zakucao loptu u mrežu i smanjio vođstvo Zvezde.
Gosti su se posle primljenog gola trgli, počeli da igraju angažovanije, a Radulović je u 58. minutu ne ometan šutirao sa 12 metara pravo u vratara. Isti igrač je u sledećem napadu prevario jednog odbrambenog igrača i prizemnim šutem pogodio sam ugao za vođstvo Zvezde od 3:1.
Lepa akcija je viđena u 74. minutu kada se Milovanović našao sam ispred gola Grafičara, snažno šutirao, vratar je uspeo da obrani nogom, a lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora odakle je Dedijer prelepim udarcem poslao u rašlje. Poslednju priliku na utakmici je propustio half Zvezde Nikola Savić u 86. minutu, šutiravši glavom sa 5 metara pored gola.
U utorak sledi veliki ispit za omladince Zvezde, kada će od 16 sati na stadionu FK Voždovca, popularnom ˝Krovu˝, u okviru drugog kola Omladinske lige Šampiona, ugostiti Pirejski Olimpijakos.

GRAFIČAR - CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJA: Piljak Andreja i Obrenić Nenad. STRELCI: Šević 53.min (Grafičar), Milovanović 6.min, Dedijer 13. i 74.min i Radulović 59.min (Crvena Zvezda).
GRAFIČAR: Novaković (Gudmazov), Jovanov, Pupović, Lada, Čvorić (Milošević), Ivanović, Moračanin, A.Vintonji (Puletić), Šević, Stojković, Đuričković (S.Vintonji).
CRVENA ZVEZDA: L.Savić, Mitrović (Lazić), Ikanović, Matić (Ilić), N.Savić, Pisar, Dedijer, Odada, Milovanović, Radulović, Tejić.

Čukarički 0 : 3 Partizan
Napredak 2 : 0 Vojvodina
Radnički (N) 1 : 1 TSC
Mladost (L) 0 : 2 Spartak ŽK
Grafičar 1 : 4 Crvena zvezda
Rad 0 : 0 OFK Beograd