Omladinci Zvezde razmontirali TSC

Zvezdini omladinci su danas, posle dve odigrane utakmice u Ligi šampiona, započeli prolećni deo puta ka osvajanju krune šampiona države. Gost im je bio TSC iz Bačke Topole sa mladićima iz svoje sve poznatije Akademije fudbala.

Domaćin je krenuo od početka utakmice silovito, a kapiten Burmaz u 14. minutu ne koristi kolosalnu priliku kada sa 5 metara šutira preko gola. Do vođstva ipak dolaze 10 minuta kasnije, nakon što je Babić uposlio Radulovića na petercu, a on rutinski savladao gostujućeg vratara Bursaća. Minut kasnije preslikana akcija, drugi pogodak Radulovića, samo što je sada asistent bio Mitrović.

Do brzopoteznog het trika Radulović je mogao u 29. minutu, ali je iako neometan sa 14 metara šutirao pravo u dobro postavljenog Bursaća. Sjajni Radulović je u 38. minutu bio asistent Blagojeviću koji uz pomoć stative postiže treći gol za Zvezdu. Rezultatom 3:0 se otišlo na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Babić je oboren u kaznenom prostoru, a suguran izvođač najstrože kazne je bio Andrija Radulović, za svoj het trik. Kazaljka nije okrenula ni pun krug, a već je bilo 5:0. Ovoga puta strelac je bio Zvezdin Slovenac, Vanja Panić. Postigao je svoj prvenac iz prvog kontakta sa loptom, šutiravši precizno u sam ugao posle solo prodora. U 52. minutu Babić se poigrao sa odbranom gostiju, a onda na 2 metra od gola uposlio Panića kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Posle šestog pogotka malo je opao intezitet igre, usled izmena koje je načinio trener domaćih Slavoljub Đorđević, želeći da odmori glavne poluge u ekipi. Gost se otvorio i prvi udarac na gol Andrije Katića beležimo u 60. minutu, Ćalić je sa peterca šutirao pravo u istrčalog vratara Zvezde.

Domaći ponovo prete preko Milikića koji glavom šalje loptu koji centimetar preko prečke u 63. minutu. Panić desetak minuta kasnije na isti način propušta priliku za svojim het trikom. A onda gosti u zadnjih 10 minuta upućuju preko Ševića, a potom i Ilića udarce sa distance,međutim u oba slučaja zamalo neprecizno.

Sasvim zaslužena pobeda lidera koji naredno kolo gostuje Vojvodini u Novom Sadu, dok TSC u Bačkom derbiju kod kuće dočekuje Subotički Spartak.

CRVENA ZVEZDA - TSC 6:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Božović Goran. STRELCI: Radulović 24, 25. i 47.min (k.u.), Blagojević 38.min i Panić 48. i 52.min. (C.Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Katić, Mitrović (Gačić), Blagojević, Matić (Pisar), Lukić, Milikić, Babić (Pešović), Ilić, Burmaz (Panić), Piplica, Radulović (Njamculović).
TSC: Bursać, Nađ, Milinković (Šević), Koldžić (Kangrga), Dmitrović (Knežević), Pantović, Ilić, Kudrić, Mitrović (Beskorvajni), Krsmanović (Varga), Ćalić.

Partizan 2 : 0 Spartak ŽK
Crvena zvezda 6 : 0 TSC
OFK Beograd 3 : 1 Vojvodina
Trajal 0 : 2 Čukarički
Internacional 1 : 0 Napredak
Brodarac 4 : 0 Radnički (N)