Tedić prelepim pogotkom doneo šestu pobedu Čukaričkom u Super ligi

Tedić prelepim pogotkom doneo šestu pobedu Čukaričkom u Super ligi-SlobodanTedić-

Malo je nedostajalo da i treći uzastopni meč između Čukaričkog i Mladost bude završen nerešenim ishodom. Sjajno su se Lučanci branili, stigli i da zaprete u nekoliko navrata, ali kako je susret odmicao tako je do izražaja dolazila mladost belo-crnih, koji su imali daleko više energije. Trenutak odluke dogodio se u 82. minutu, kad je Kajević sjajno proigrao Tedića, a ovaj je prezicnim udarcem savladao Živkovića – 1:0.

Oba tima su otvorenog garda ušla u utakmicu, ali se dugo igralo uglavom između dva šesnaesterca, sa mnogo trčanja. Mogao je Čukarički do prilike u 11. Minutu, Bogosavac je sjajno umakao dvojici igrača Mladosti, ali ne i kapitenu Ivanu Miloševiću, koji ga je prekršajem zaustavio, dobio je žuti karton. Sedam minuta kasnije dobra prilika za Lučance, ali je iz odlične pozicije Bojović glavom sa sedam metara šutirao pravo u debitanta na golu Brđana, Đorđa Petrovića.

Prethodno je zbog povrede teren morao da napusti Milutin Vidosavljević, zamenio ga je Asmir Kajević. U 29. minutu dobar pokušaj Docića, gađao je sa 18 metara, ali je Živković bio na mestu. Ispostavilo se da je to bilo poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu. I druga izmena Aleksandra Veselinovića bila je prinudna, zbog posledica starta sa početka meča Bogosavac nije mogao da nastavi susret, pa ga je u 57. minutu zamenio Dimitrije Kamenović.

U 62. minutu solidna prilika za goste, Petrović je posle šuta Radivojevića sa 25 metara skrenuo loptu u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po njegov gol. Najbolju priliku Čukarički je imao u 66. minutu, Slobodan Tedić je pre golmana Mladosti Živkovića stigao do lopte, a potom ga je lobovao leđima okrenut golu, ali je jedan igrač gostiju izbio loptu sa gol-linije.

Četiri minuta kasnije dobar pokušaj agilnog Docića, šutirao je kapiten Čukaričkog snažno i neprecizno sa 20 metara udaljenosti. Odličnu priliku Čukarički je propustio u 78. minutu. Bila je to i najlepša akcija na meču, Kajević je između dvojice igrača Mladosti proigrao Docića, ovaj je još lepše vratio loptu ka Endijaeu, Senegalac je šutirao snažno po zemlji, ali je Živković uspeo nogom da odbrani.

Ipak, četiri minuta kasnije bio je nemoćan golman Lučanaca. Kajević je maestralno proigrao Tedića, a ovaj je manirom vrsnog golgetera poslao loptu u nebranjeni deo mreže – 1:0.

Čukarički – Mladost 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Tedić u 82. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Matija Olajoš Nađ i Darko Savović. Žuti kartoni: Šapić (Čukarički), I. Milošević, B. Milošević (Mladost).

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Tedić, Vidosavljević (od 18. Kajević), Endijae, Stojanović, Bogosavac (od 57. Kamenović), Ćirković, Ostojić, Šapić, Kovač (od 64. Birmančević).

MLADOST: Živković, I. Milošević, Eliomar, Bojović, Sekulić (od 83. Ristić), Radivojević, Andrić, Leković, B. Milošević (od 86. Odita), Pavlović (od 76. Pešić), Šatara.

Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Mladost
Vojvodina 1 : 2 Voždovac
Inđija 0 : 1 Radnički (N)
Partizan 2 : 0 Crvena zvezda
Mačva 0 : 1 Proleter