Šarbane trijumfovalo u Zvizdaru

Nakon startnog remija protiv OFK Paljuva i dva trijumfa u duelima sa Poletom iz Takova i Rudarom iz Radljeva, fudbaleri Šarbana zabeležili su još jednu pobedu. Na izuzetno teškom gostovanju i terenu sportskog centra Rudnik u Zvizdaru, Šarbane je trijumfovalo rezultatom 2:1. Do prednosti Šarbane stiže polovinom prvog dela igre kada Stefan Rašić sa ivice šesnaesterca šutira i uspeva da savlada golmana Zvizdara Perića. Desetak minuta kasnije gosti su mogli da dupliraju prednost kada napadač Đuro Stević izlazi sam ispred Perića, ali golman Zvizdara sjajno interveniše i ostavlja svoj tim u igri. Nedugo zatim istakao se i njegov kolega na drugoj strani, Ranković, kada nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca fudbalera Zvizdara izbacuje loptu u korner. Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

Drugi deo igre kao da nije doneo želju za promenom rezultata ni kod jednih ni kod drugih, sve do nekih dvadesetam minuta do kraja utakmice kada desni bek ekipe Zvizdara sa nekih dvadesetak metara iskosa sjajno šutira i pogađa malu mrežu Rankovićevog gola. Od tog trenutka kao da se javila velika želja kod igrača Zvizdara da još jednim golom preokrenu rezultat, ali i kod igrača Šarbana da ponovo dođu do vođstva i da ga zadrže do kraja. Ono što su Šarbanci priželjkivali to se i dogodilo. Na nekih pet minuta do kraja meča gosti kreću u polukontru, po desnoj strani kombinuju Jović i Stević što igrače Zvizdara odvlači na taj deo terena, na drugoj strani sam ostaje najbolji strelac Šarbana Rašić. Đuro Stević to sjajno uočava, šalje loptu ka njemu, a Stefan Rašić to rutinski rešava i sprovodi loptu u mrežu golmana Perića.

Ovim trijumfom Šarbane izbija na drugo mesto na tabeli sa dva boda manje od ekipe Pambukovice. Baš ta ekipa je naredni rival Šarbancima, koji se nadaju da će još jednom pobedom preuzeti lidersku poziciju na tabeli Međuopštinske lige Kolubara - grupa istok i tako pokazati da su sa pravom najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva.

Šarbane je na ovom meču igralo u sledećem sastavu: Goran Ranković, Aleksandar Janković, Aleksandar Novaković, Vlada Ilić, Dejan Mirković, Živorad Ilić, Velibor Jović, Zoran Dukić (Stefan Milovanović), Ivan Radovanović (Dragan Avramović), Stefan Rašić, Đuro Stević (Ivan Avramović).

Strmovo 1968 1 : 3 OFK Paljuvi
Polet (T) 4 : 0 Mladost (V)
Rudar 1945 3 : 2 Crvena Jabuka
Zvizdar 2012 1 : 2 Šarbane
Pambukovica 2 : 0 Polet (DL)
Kalenić 0 : 1 Joševa
Kolubara (J) 0 : 3 Čučuge