Šarbane u derbiju izborilo opstanak

Komšijski derbi između Šarbana i Rudara iz Radljeva, uvek je pretstavljao spektakl. Ali ovog puta bio je još važniji jer se u poslednjem kolu odlučivalo koja od ove dve ekipe će ispasti iz lige. Naime, kada se u subotu saznalo da je ekipa Pepeljevca ispala iz Okružne lige, to je značilo da će iz Međuopštinske lige Kolubara - grupa Istok ispasti pet ekipa, a pošto je od ranije bilo poznato četiri, ostalo je da se u međusobnom duelu između Šarbana i Rudara iz Radljeva odluči koja će ekipa biti peta i preseliti se u niži rang. S obzirom da su Šarbanci uoči poslednjeg kola imali dva boda prednosti, bio im je dovoljan i remi. A to se upravo i dogodilo i Šarbane je izborilo opstanak.

Utakmica je počela inicijativom Rudara ali su Šarbanci brzo uspostavili ravnotežu na terenu. Nije bilo nekih izglednijih prilika sve do 30. minuta kada Nemanja Milovanović probija po desnoj strani i umesto da centrira, jer je otišao skroz do gol-aut linije, on se odlučuje na direktan šut ka golu, što je iznenadilo golmana Rudara i lopta završava u mreži za veliko slavlje navijača Šarbana.

Međutim, osam minuta kasnije, nakon jedne ubačene lopte u šesnaesterac od strane igrača iz Radljeva, iskusni Branko Zujalović ne uspeva da zahvati baš najbolje loptu glavom i šalje je u sopstvenu mrežu. 1:1, nada za Radljevce da mogu do preokreta i opstanka u ligi.

Ipak, drugo poluvreme je donelo dosta borbe na sredini terena ali šanse su stvarali igrači Šarbana. Živorad Ilić, Đuro Stević i Stefan Rašić su propustili par odličnih šansi da golom donesu opstanak crvenima. Dok zeleno-crni iz Radljeva, svesni da im samo gol donosi opstanak, poslednjih desetak minuta preuzimaju inicijativu i uglavnom iz prekida pokušavaju da ugroze gol domaćih ali ne uspevaju da stvore neku ozbiljniju šansu. Kada je iskusni golman Šarbana Stevančević, u nadoknadi vremena, uhvatio loptu koja je bila upućena iz kornera, a sudija Balinovac odsvirao kraj, usledilo je veliko slavlje i bakljada navijača, kojih se na ovom meču okupilo oko 400, ali slavila je samo polovina koja je koja je danas navijala za Šarbane. Jer će Šarbane ovim bodom i naredne sezone igrati u Međuopštinskoj ligi, dok će Rudar iz Radljeva naredne sezone biti član Opštinske lige Ub.

Šarbane je igralo u sastavu: Goran Stevančević, Marko Radojičić, Dragan Avramović (Marko Šišović), Vladan Ilić, Dejan Mirković, Branko Zujalović (Mihajlo Popović), Živorad Ilić, Aleksandar Janković, Đuro Stević, Nemanja Milovanović i Stefan Rašić.

Kolubara (J) 4 : 1 Joševa
Polet (DL) 2 : 3 Crvena Jabuka
Polet (T) 3 : 1 Kalenić
Šarbane 1 : 1 Rudar 1945
OFK Stublenica 3 : 1 Čučuge
Proleter (B) 2 : 1 Zvizdar 2012
Omladinac (K) 3 : 0 OFK Paljuvi