Čuka siguran protiv Proletera

Lepa utakmica na Banovom brdu i zaslužena pobeda domaće ekipe Čukaričkog nad vrlo dobrim gostima iz Novog Sada. Vreme i teren idealni za igru, a obe ekipe spremne da pokažu svoje umeće.
Počelo je sjajnom šansom za Čukarički u 7. minutu kada prvo Kajević, a potom i Vidosavljević iz neposredne blizine snažno šutiraju, ali čuvar mreže gostujuće ekipe Petrić čudesnim intervencijama spašava svoj gol. Međutim samo 3 minuta kasnije Petrić je slabo ispucao loptu poslavši je na noge Tedića, a ovaj je uposlio usamljenog Birmančevića koji driblingom vara gostujućeg vratara i biva oboren u kaznenom prostoru. Docić je bio siguran izvođač kaznenog udarca za vođstvo Čuke od 1:0.
Na drugoj strani, Andrejević je u 12. minutu posle izvedenog kornera za Novosađane lepo šutirao glavom, ali se istakao domaći vratar Belić. To je bilo sve što se tiče uzbuđenja u prvom poluvremenu, jer se igra u nastavku odvijala uglavnom na sredini terena.
Tempo utakmice u drugom poluvremenu je podignut na viši nivo, a kako šanse, tako i kartoni su se ređali na obe strane. U 57. minutu je Tedić pokušao sa 15 metara da poveća vođstvo svoje ekipe, ali je njegov šut završio pored same stative. Već u sledećem minutu gosti ostaju brojčano oslabljeni, jer je zbog drugog žutog kartona Jovanović morao da napusti igru.
Čukarički pojačava pritisak i najpre Birmančević u 62. minutu, a zatim i Stojanović u 65. ne koriste lepe šanse za uvećanje rezultata. Što su napadači propustili ispravio je half Šapić u 68. minutu, kada se posle lepo izvedenog kornera od strane Docića našao na prvoj stativi i glavom zakucao loptu u mrežu.
Proleter iako sa igračem manje od tog trenutka kreće odlučnije u napade i već u 73. minutu posle jednog centaršuta sa strane, Pejić je divno prihvatio loptu na 5 metara i smestio je u gol. Samo 2 minuta kasnije Čolović je iskosa šutirao zamalo kraj gola i propustio priliku za izjednačenjem.
Do kraja susreta Tedić u 78. i Stojanović u 88. minutu propuštaju velike prilike za Čukarički, jer je u oba navrata Petrić sjajno intervenisao. Posle ovog kola ekipa Čukaričkog se nalazi na 5. mestu sa 9 bodova, dok je Proleter ostao na 2 boda i trenutno je 14. na tabeli.

ČUKARIČKI - PROLETER 2:1 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Petrović Oliver i Andrejić Čedomir. STRELCI: Docić 10.min (k.u.) i Šapić 68.min (Čukarički), Pejić 73.min (Proleter). ŽUTI KARTONI: Kajević i Tedić (Čukarički), Petrić i Mirosavljev (Proleter). CRVENI KARTON: Jovanović (drugi žuti) 58.min (Proleter).
ČUKARIČKI: Belić, Ćirković, Docić, Kajević (Stojanović), Kovač, Ostojić, Šapić, Tedić, Veličković, Vidosavljević (Nikčević), Birmančević (Aleksić).
PROLETER: Petrić, Andrejević, Balabanović (Pejić), Čolović, Jablan, Jovanović, Marjanović, Mirosavljev, Mitrović, Pantić (Ratković), Radinović (Stamenić).

Voždovac 2 : 1 Javor Matis
Mladost 1 : 1 Radnički (N)
Spartak ŽK 2 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 2 : 1 Proleter
Vojvodina 2 : 2 TSC
Inđija 2 : 1 Radnik