Koncentracija u finišu koštala nas bodova

Ekipa iz 'Velikog parka' u 13:00 dočekala je ekipu Sloge iz Temerina na gradskom stadionu u Kikindi. Momčad Saše Kresoje dobro su otvorili meč sa presingom na protivničku polovinu već u 9 minutu kad se smatralo da će Kikinda povesti, neiskusni igrač Stefan Kresoja promašuje prazan go i priliku za vodjstvo.

U nastavku utakmice bilo je dosta prekida i jedan žuti za igrača domaćina u broju 11 zbog pregrube igre. Kada se mislilo domaći će da zabeleže temerince, iznenadna kontra u 42 minutu koja opet nije iskorišćena za vodjstvo Kikinde. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0.

Početak drugog poluvremena vreme se spustilo temperatura samo 2 stepena iznad 0, a domaćini još nisu uspeli da nadmudre golmana Sloge. 53 minut, solo prodor po levoj strani veznog igrača Spahića koji nabacuje Mehiću nažalost ovu dobru i situaciju koja je obećavala nije ispratio napadač Branislav Gecić. Sve više publika je bila napeta a domaći igrači su sve više prodirali na protivnički go. 67 minut, Mehić po strani sa ledja mu uklizava igrač Sloge koji je pokupio i igrača Spahića koji je bio po strani. Sudija na ovo ne reaguje sa kartonom i publika se buni, kao i igrač Mehić koji je u ovom duelu bio oštećen. Sve do 80 minuta Kikinda je mislila lako će sa rivalom, medjutim 82 minut bomba koja ih je koštala bodova igrači odbrane greše i to napadači Sloge iskorišćavaju da savladaju golmana Živanova. 83 minut, Kikinda 0:1 Sloga. Medjutim ovde se ne završava drama. 89 minut posle promašaja Kikinde igrači Temerina su napravili lepu kontru koju su iskoristili i po drugi put na utakmici savladali golmana Živanova. Kikinda 0:2 Sloga, čim su domaći izveli sa sredine, sudija iz Indjije je označio kraj utakmice koja se završila u korist Sloge iz Temerina rezultatom 0:2.

Dolina 0 : 0 Radnički (Š)
ČSK Pivara 2 : 2 Palić
Mladost (BJ) 0 : 0 Dunav
Zadrugar 1 : 1 Radnički (NP)
OFK Kikinda 0 : 2 Sloga (T)
Senta 0 : 1 Cement
Bačka Topola 1 : 0 Tekstilac