Rukometašice Pirota propustile priliku da pobede na još jednom gostovanju!

Koja je ovo utakmica po redu, na gostovanju pre svega, ali, bilo je i mečeva u Pirotu, koje su naše rukometašice gubile u finišu, nezasluženo! Naš tim je i u subotu uveče u Kragujevcu u svemu bio ravnopravan rival, u nekim periodima i bolji tim od četvrtoplasirane ekipe Radničkog, ali, u trenucima kada se odlučivalo, ponovo se uvuče strah, pad koncentracije i protivnik sve to iskoristi  da osvoji, često nezasluženo bodove.

U prvom poluvremenu, igralo se za gol! Da, po ko zna koji put!  Naše su u toj rezultatskoj ,,klackalici,, u 11. minutu vodile sa 6:5, da bi 5 minuta kasnije bilo 7:7. Tada je usledio pad i u 22. minutu bilo je 12:7 za Kragujevčanke. Naše su se ,,vratile,, u igru  i u 28. minutu izjednačile na 13:13. Do kraja prvog dela ponovo pad. Na odmor se otišlo sa 3 gola više na kontu domaćih.

U drugom poluvremenu ,,ista meta, isto odstojanje,,. Kragijevčanke su ,,čuvale,, prednost od 3 gola do 45. minuta, kada je pirotski tim izjednačio na 20:20.  Usledio je period kada su naše devojke odigrale najbolji deo utakmice. U 49.minutu bilo je 25:22 za naš tim. Za četiri munuta domaće su ,,okrenule,, u svoju korist na 26:25, naše su izjednačile i to je bilo sve. Kragujevčanke su uspele da se ,,izvuku,, da iskoriste nesmotrenosti našeg tima i slobodno možemo reći, preneti utisak uvek pravedne Make Ilić, da nezasluženo osvoje bodove.

Ono što treba reći, da je sudjenje bilo korektno, ali da su sudije i delegati dozvoljavali zvaničnim licima na klupi da često prigovaraju, dolaze za zapisnički sto.  Iako je dozvoljeno da trener jedini može da stoji u ograničenom prostoru, često su po trojica domaćih dolazila za zapisnički sto, negodovala, prigovarala sudijama i tako pritiskom nastojali da dobiju meč, što im je na kraju uspelo. U Pirotu je atmosfera uvek bila koretna.

Maka Ilić, ne može da prežali da je još jedan meč izgubljen nezasluženo.

- Razočarana sam atmosferom i ponašanjem rukovodstva Radničkog. Mi se borimo za opstanak, mada se videlo da smo po kvalitetu zaslužile pobedu nad ekipom koja je četvrta na tabeli i koja je u većem delu meča bila nadigrana. Mogu da čestitam našim devojkama na igri, borbenosti. I dalje nas prate te greške u presudnim trenucima. Igramo dobro, trenutna pozicija na tabeli nije i pravi odnos snaga. Slede utakmice gde bi trebalo da popravimo plasman, rekla nam je Maka Ilić, predsednica Kluba, koja u želji da pomogne, sedi na klupi, spremna da, ako zatreba, udje u igru i pomogne svom timu.