Oklopnici Srbije u višem rangu

U Ledenoj hali Pionir je prethodnih nedelju dana održano Svetsko prvenstvo IIA grupe u hokeju na ledu uz učešće šest reprezentacija.

Naša reprezentacija je iskoristila domaći teren za osvajanje prvog mesta i promociju u viši rang IB ligu.

Sinoć je u poslednjem kolu, pred više stotina gledalaca, odigrana je odlučujuća utakmica između Srbije i reprezentacije Španije. Potrebna nam je bila pobeda, makar na penale i u tome su naši momci uspeli.

U regularnom delu je susret završen rezultatom 2:2 (1:0; 0:1; 1:1), a strelci za Srbiju su bili, Luković u 4:10. minutu i Bošković u 59:32. minutu, a Gonzales u 26:03. minutu i Rubio (igrač više) u 46:34. minutu za Španiju.

Posle produžetka u kojem nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju penala. Kod Srbije su bili uspešni Đumić i Brkušanin, a za Špance je jedini pogodak postigao Rubio. Tako su se posle velike borbe naši oklopnici našli u višem rangu i ponovili uspeh iz 2008. godine.

Poredak ostalih reprezentacija je, 2. Hrvatska, 3. Australija, 4. Španija, 5. Kina i 6. Belgija koja ispada u niži rang.