Grafičar na bod od Kolubare

Kraj Studentskog grada je danas odigrana veoma kvalitetna utakmica, sa puno prilika ispred oba gola. Trener Grafičara Milija Žižić je ostavio na klupi klasičnog centarfora Krstevskog, a u sastav uvrstio dva veoma brzonoga krila Stanojeva i Cvetkovića, što se pokazalo ispravno, jer su oni konstantno unosili pometnju u odbranu Radničkog. Iako borbena i žustra, utakmica je protekla bez žutih kartona, a Zoran Široki iz Smedereva, inače sudija sa A liste Super lige, veoma je autoritativno vodio susret.

Vihorni Stanojev je imao veoma lepe prilike za postizanje pogotka u 11, 35. i 49. minutu, pre nego što je u 50. minutu posle lepog prodora izvanredno poslužio Gavrića za vođstvo Grafičara 1:0. Pre tog gola su i domaćini propustili dve šanse i to Matejević u 28. minutu, kada je pogodio stativu i Jezdović u 37. minutu kada je glavom šutirao za malo pored gola. Za promašaje Radničkog se iskupio Jovanović u 67. minutu kada je postigao pogodak posle lepog prodora rezerviste Janićijevića.

Grafičar posle izjednačenja preuzima inicijativa, a Stanojev ponovo u 76. minutu nije uspeo da realizuje idealnu priliku kada je izašao sam ispred vratara Lazarevića, ali je ovaj dobro intervenisao i otklonio opasnost po gol. Veljko Nikolić u 77. i Santrač u 81. minutu takođe propuštaju da savladaju vratara Radničkog, ali je to uspelo Cvetkoviću u 82. minutu kada je lepo izveo slobodan udarac i doveo goste u vođstvo od 2:1.

Do kraja susreta beležimo dobar šut Daničića sa ivice kaznenog prostora u 87. minutu i to bi bilo sve što se tiče važnijih dešavanja danas. Ovom pobedom je Grafičar prišao na bod vodećoj Kolubari, a sledećeg vikenda ih očekuje teško gostovanje drugom Radničkom, ovaj put u Obrenovcu.

RADNIČKI - GRAFIČAR 1:2 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Široki Zoran. POM.SUDIJE: Piljak Andrija i Arnautović Nemanja. STRELCI: Jovanović 67.min (Radnički), Gavrić 50.min i Cvetković 82.min (Grafičar).

RADNIČKI: M.Lazarević, Nikolić, Đuričić (Krneta), Bašanović, Ostojić, Knežević (J.Lazarević), Matejević, I.Jovanović, Svetličić (Janićijević), P.Jovanović, Jezdović.

GRAFIČAR: Savić, Dabić, Konatar, Stojić, Marjanović, Mrkela, Cvetković, Santrač, Stanojev, V.Nikolić (Daničić), Gavrić (Milanović).

Radnički (NB) 1 : 2 Grafičar
IMT 0 : 1 Radnički (O)
Jedinstvo 1 : 2 BSK Borča
OFK Beograd 1 : 0 Kolubara
BASK 2 : 1 Brodarac
Stepojevac Vaga 0 : 2 Crvena Zvezda