Lider na tabeli položio oružje na Karaburmi

Odlučnom, požrtvovanom i organizovanom igrom naš mladi tim savladao je lidera na tabeli Srpske lige "Beograd"! OFK Beograd - FK Kolubara 1-0 (1-0).

Ubedljiv poraz i loše ozdanje u Borči kao da je pokrenuo naše igrače da pokažu da mogu mnogo više da pruže plavo-belom dresu. Od prvog minuta Ofkovci su krenuli sa atacima ka golu golmana Kovačevića. Gosti takođe nisu previše kalkulisali tako da smo tokom cele utakmice gledali otvorenu igru sa obe strane.

Jedini pogodak na meču smo postigli već u uvodnim minutima utakmice, u 13. minutu. Maestralni kreator igre, Stefan Janković, postigao je sjajan gol koji neodoljivo podseća na onaj koji je dao Grafičaru pre tri kola. Janković je dobio loptu na nekih 17-18 metara ulevo od gola gosta, imao vremena da se namesti i preciznim šutem matirao nemoćnog golmana Kolubare za veliku radost Romantičara. Ovo je treći gol Jankovića koji je postigao ovog proleća.

Nakon našeg gola, kasnije će se ispostaviti pobedonostnog, viđamo i gol-šansu Lazarevčana, ali je odlični Vraneš neutralisao završni udarac gosta. Nekoliko minuta kasnije zeleno-crni ponovo imaju veliku priliku, ali loptu šalju iznad gola.

I u drugom periodu igre gledamo istu sliku. Oba tim igraju napadački, uz borbu za svaku loptu. Nastavak igre otvaramo velikom prilikom koju prošušta Veličković. Petnaestak minuta kasnije Vraneš se ponovo istakao i spasao "već viđeni gol". Takođe, gosti pred kraj utakmice imaju priliku za izjednačenje, ali naš čuvar mreže je opet bravurozan i spašava svoj gol. Nakon pet minuta produžetka sudija svira kraj i daje znak za slavlje Romantičara.

Nekako se pogodi da utakmice protiv Kolubare uvek budu zanimljive. Današnji gosti su jesenas na svom stadionu pobedili tek u zaustavnom vremenu, iako smo vodili tokom skoro pa cele utakmice. Prošle sezone smo u Lazarevcu igrali nerešeno 0-0, a na Karaburmi slavili sa 5-3. Sezonu ranije nakon gostovanja i nerešenog rezultata od 3-3 do kog je Kolubara došla u 93. minutu, na Karaburmi smo slavili sa 5-2.

Danas je Kolubara doživela svoj prvi poraz na gostujućim terenima, a našim momcima pre svega treba odati priznanje za želju za pobedom koja je danas u ovom meču i presudila.

Radnički (NB) 1 : 2 Grafičar
IMT 0 : 1 Radnički (O)
Jedinstvo 1 : 2 BSK Borča
OFK Beograd 1 : 0 Kolubara
BASK 2 : 1 Brodarac
Stepojevac Vaga 0 : 2 Crvena Zvezda
Prva Iskra 1 : 3 Zvezdara
Lokomotiva 1 : 1 GSP Polet Dorćol