NZ: Moravica - Omladinac 1:2

Odigrano je 8. kolo Niške zone u Subotincu između Moravice i Omladinca iz Malošišta. Teren pogodan za igru s obzirom da je kiša padala proteklu noć i sve do početka utakmice.Na startu meča Omladinac kreće ofanzivno i već u 7 minutu dolazi u vođstvo od 0:1 preko kapitena Milenkovića, samo 6 minuta kasnije Moravica ima slobodan udarac blizu šesnaesterca Omladinca na dobro centriranu loptu naleteo je centarfor domaćih Gocić i glavom smestio loptu u mrežu, sa ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu Omladinac je delovao organizovanije i može se reći da je imao totalnu inicijativu pa su se i ređale šansa za šansom, u 62 minutu napadači Omladinca Anđelković i kapiten Milenković vrše pritisak na zadnju liniju odbrane, Anđelković krade loptu štoperu Moravice i izlazi 1 na 1 sa golmanom ali lopta prolazi pored desne stative, 6 minuta kasnije Milenković šprinta sa desne strane ulazi u šesnaesterac i sa 7 metara šutira ali golman odbija loptu u korner. U 80 minutu Andonov pravi solo prodor i sa nekih 12 metara plasira loptu golman Moravice vrhovima prstiju sprečava pogodak.Sa druge strane ekipa Subotinca u drugom poluvremenu bez ideje i bez rešenja za odbranu Omladinca koja je bila na visini zadatka, izuzev slobodnog udarca sa nekih 22 metara ali golman Omladinca Eraković siguran.Ključni momenat se desio u 89 minutu kada Milenković ide ka golu Moravice sam ali ga na ivici šesnaesterca sustiže igrač sa brojem 6 i klizećim startom ga ruši s leđa dobija crveni karton, slobodan udarac izveo je Milan Jović i prelepim golom preko živog zida doneo Omladincu sva 3 boda i postavio konačan rezultat 1:2. Omladinac i više nego zasluženo odnosi sva tri boda u Malošište.