KLS: Dunav nakon velikog preokreta slavio protiv Tamiša!

Košarkaši Dunava iz Starih Banovaca zabeležili su veliku pobedu na otvaranju šestog kola Košarkaške lige Srbije pobedivši ekipu Tamiš Petrohemije iz Pančeva rezultatom 83:82 u neverovatno uzbudljivoj završnici meča na svom terenu. Valja napomenuti da su gostujući košarkaši imali velikih "plus devet" na samo četiri minuta do kraja susreta, tako da se može reći da su domaći napravili pravi podvig.

Oko 200 gledalaca u Hali "Park" u Starim Banovcima imalo je prilike da gleda vrlo zanimljiv i neizvestan meč između dva tima koja su pre ovog kola imali skor od dve pobede i tri poraza. Pozicija na tabeli i igra u dosadašnjem toku šampionata nagoveštavala je uzbudljiv meč, što se na kraju i desilo, jer nijedan tim nije uspeo da u toku utakmice stekne dvocifrenu prednost na ovom meču.

Prva četvrtina protekla je u potpunom egalu, gde su se timovi smenjivali u vodstvu. Dunav je bolje započeo meč, pa je na polovini deonice vodio rezultatom 10:4, ali je Tamiš brzo uspeo da se rezultatski izdigne, pa su vrlo brzo preuzeli vodstvo. Na prvoj pauzi rezultat je bio 19:23 za ekipu Tamiš Petrohemije.

Rezultatska klackalica nastavljena je u drugoj četvrtini. U ovoj deonici Mitrović, Smiljanić i Knežević su bili najzapaženiji u ekipi gostiju, dok su se u ekipi domaćih istakli Drašković, Kovačević i Vuković. Na poluvremenu, ekipa Tamiša imala je svega pola koša prednosti - 41:42.

Nadali su se malobrojni gledaoci u Hali "Park" da će njihov tim uspeti da slomi otpor gostiju na početku drugog dela igre, međutim desilo se suprotno. Tamiš je bolje otvorio treću deonicu ovog susreta i poveo sa pet poena razlike. Trener domaće ekipe je u tom trenutku zatražio tajmaut koji je urodio plodom, pa je Dunav napravio seriju 8-0 i ponovo poveo rezultatom 52:49. Do kraja treće deonice, ekipe su nastavile da se smenjuju u vodstvu, a ponovo je Tamiš bio taj koji je imao prednost. Pančevci su pred poslednju deonicu vodili rezultatom 60:62.

Gostujući košarkaši su preko Mitrovića i Ilkića prvi put uspeli da stvore osetniju prednost na ovom meču i delovalo je da je ekipa Dunava ipak posustala, te da će pobeda pripasti gostima. Ipak, scenario večeras bio je potpuno drugačiji. Na četiri minuta pred kraj meča, Tamiš je vodio rezultatom 70:79 i tada kreće veliki pad u njihovoj igri i velika serija Dunava. Raspoloženi Srđan Ivić smanjio je rezultatski zaostatak na svega četiri poena pred poslednja dva minuta susreta, a Kovačević je trojkom na minut i po pred kraj doveo tim iz Starih Banovaca na "minus dva". Usledila je nervozna igra na obe strane, pa nijedna ekipa nije uspevala da postigne koš u narednih šezdesetak sekundi. Ilkić je na 30 sekundi pred kraj napravio faul nad Ivićem koji je imao šansu da dovede Dunav do poravnanja, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, pa je na semaforu u tom trenutku pisalo 81:82 za gostujuću ekipu, uz napad za Tamiš. Grešku, kad joj vreme nije, napravio je Bojan Krstović izgubivši loptu u odlučujućem napadu za Tamiš, što su domaći znali da kazne. Šućov je poentirao na tri sekunde pred kraj uz faul. Promašio je dodatno slobodno bacanje, a gosti iz Pančeva za preostalo vreme nisu uspeli da postignu koš koji bi bio vredan pobede na ovom susretu.

U narednom kolu, Dunav će imati teško gostovanje u Užicu protiv ekipe Slobode, dok će Tamiš u svojoj Hali "Strelište" u Pančevu probati da popravi utisak protiv ekipe Vojvodine iz Novog Sada.

Dunav Stari Banovci: Ivić 17, Vuković 14, Drašković 12, Kovačević 11, Dragović 10, Nikolić 9, Šućov 6, Žigon 4
Tamiš Petrohemija: Mitrović 20, Smiljanić 14, Knežević 12, Ilkić 9, Krstović 9, Čabrilo 8, Jeković 8, Labudović 2

Novi Pazar - Zlatibor Čajetina (18:00)
Dynamic VIP Pay - Spartak Subotica (18:00)
Beovuk - Sloboda Užice (18:30)

Tabela KLS: Borac 5-0, Dynamic VIP Pay 4-1, OKK Beograd 4-1, Novi Pazar 4-1, Dunav (+1) 3-3, Vojvodina 3-2, Spartak Subotica 3-2, Tamiš Petrohemija (+1) 2-4, Zlatibor Čajetina 2-3, Vršac 2-3, Sloboda Užice 1-4, Mladost Admiral 1-4, Metalac 1-4, Beovuk 1-4

Tekst pripremio: Srđan Todorović

Dunav 83 : 82 Tamiš
OKK Beograd 103 : 92 Vršac
Metalac 94 : 98 Mladost
Vojvodina 87 : 96 Borac
Dynamic VIP PAY 85 : 57 Spartak
OKK Novi Pazar 83 : 77 Zlatibor
Beovuk 72 88 : 103 Sloboda