Streljaštvo: Čotra sjajan sa 1.163 kruga za juniore na trećem Kupu SS Srbije u Novom Sadu

Nemanja Mirosavljev olimpijac Novog Sada osvojio je u dva dana dve titule u Kupu Streljačkog saveza Srbije. Slavio je u obe discipline MK puškom – prvo 60 metaka ležeći, potom i u trostavu.Sa dve titule sa strelišta u Novom Sadu vratila se i Andrea Arsović, olimpijka Partizana pobedivši u trostavu 3 puta 20 metaka sa odličnim osnovnim rezultatom od 582 kruga i u disciplini 60 metaka ležeći. U trostavu i Mirosavljevu i Arsovićevoj su ovo druge pobede u tri Kupa SS Srbije, jer su slavili i na drugom turniru.

Izvanredan juniorski rezultat u trostavu zabeležio je Igor Čotra iz Zvezdare od 1.163 kruga (krug manje od državnog rekorda Dejana Pešića iz Pančeva) i sa njime se plasirao u finale kao treći. Plej of je, na žalost, počeo slabo, prvi hicem pogodio je 6,6 krugova i na kraju je morao da se zadovolji petim mestom. Čotri je ovo druga titula u tri turnira kupa, bio je najbolji junior i u drugom Kupu SS Srbije. Za drugo mesto raspucavali su 11. metkom Dragan Marković iz Novog Sada i Stevan Pletikosić iz kragujevačkog „Čika Mate“. Marković je bio precizniji. Najbolja juniorka bila je Dragana Todorović iz „Novog Beograda Ušća“.

Rezultati, treći Kup SS Srbije – MK puška, trostav 3 puta 40 metaka, seniori: 1. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) 1.269,6 (1.170), 2. Dragan Marković (Novi Sad) 1.258,2 (1.162, dodatni 11. metak 10,2), 3. Stevan Pletikosić („Čika Mata“, Kragujevac) 1.258,2 (1.163 – dodatni 11. metak 9,6) itd. Finale vredelo 1.163 kruga. Juniori: 1. Igor Čotra 1.163, 2. Borislav Mazinjanin (Policajac) 1.147, 3. Žarko Trifunjagić (Novi Sad) 1.146 krugova itd. Seniorke, MK puška 3 puta 20 metaka: 1. Andrea Arsović 679,8 (582), 2. Ivana Maksimović 675,6 (579), 3. Jelena Banović (Partizan) 677,2 (575) itd. Juniorke: 1. Dragana Todorović („Novi Beograd Ušće“) 571 krug, 2. Tijana Kolarik (Pančevo) 567 (18 unutrašnjih centara), 3. Dušica Antonijević („Novi Boegrad Ušće“) 567 (14) itd.