Apolon i Polet za trofej na Bunjačkom brdu

Fudbalski zonaš Karađorđe iz Ribnice organizovao je tradicionalni memorijalni turnir u znak sećanja na svog legendarnog predsednika Predraga Matića-Mareta. Ovog leta, sedam dana pred početak borbe za bodove, na Bunjačkom brdu su igrala sva četiri kraljevačka zonaša.

Turnir su otvorili kraljevačka Sloga i Apolon 2018 iz Kovača (bivši Radnički), a posle 90 minuta igre nije bilo pobednika. Mlad i poletni sastav iz predgrađa na desnoj obali Ibra bio je bolji u prvom poluvremenu, dok je Sloga nešto bolje igrala u nastavku meča. Apolon je poveo preko Mandića u 47. minutu, da bi Sloga preko Jovana Kastratovića stigla do izjednačenja. Imali su „beli“ još dva zicera do kranma meča, ali po prikazanoj igri remi je najpravedniji ishod. Junak meča je postao golman zonaša iz Kovača Marko Manić koji je u penal seriji odbranio šuteve kapitena Sloge Filipovića i lucidnog Milojevića i omogućio svom timu pobedu i plasman u finale.

SLOGA – APOLON 2018 1 – 1 (0 – 0), penalima 2-4

SC „Predrag Matić-Mare“. Gledalaca: 100. Sudija: Srđan Stevanović (Kraljevo). Strelci: Kastratović u 57. minutu za Slogu, a Mandić u 47. minutu za Apolon 2018. Strelci iz penala: Marković i Kastratović za Slogu, a Pajković, Grujičić, Mladenović i Mlađenović za Apolon 2018.

SLOGA: Spasojević, Gušani, Čolić, Pavlović, Filipović, Milojević, Kastratović, Gvozdenović, Živanović, Stolić, Kolaković. Još su igrali: Pantović, Grabovac, Vukićević, Bojanić, Samčović, Obradović, Marković i Krstić.

APOLON 2018: Manić, Vo. Bogdanović, Vu. Bogdanović, Džodić, Stanković, Cvetković, Vasiljević, Jovanović, Mlađenović, Pajković i Đokić. Još su igrali: Pajović, Milić, Pantelić, Mladenović, Cvetković, Grujičić, Mandić.

Sloga i Karadjordje podbacili na turniru "Predrag Matić-Mare"

U drugoj utakmici prvog dana turnira na Bunjačkom brdu, novi zonaš iz Ratine, ekipa Poleta zasluženo je pobedila domaći Karađorđe rezultatom 2-0. Gosti su istrpeli pritisak domaćina u prvih 20 minuta meča,a onda počeli da igraju svoju igru koja im je donela vođstvo u 28. minutu kada je iskusni Đokić iznenada uleteo u šesnaesterac domaćih i parabolom iznenadio Milanovića. U nastavku meča je šansi bilo na obe strane, da bi tačku na pobedu Poleta stavio domaći fudbaler Nešić koji je degažiranu loptu golmana gostiju Županjca nespretno glavom smestio u svoju mrežu.

U nedelju od 16 časova u borbi za treće mesto igraće Karađorđe i Sloga, dok se dva sata kasnije sastaju Apolon 2018 i Polet iz Ratine.

KARAĐORĐE – POLET (Ratina) 0 – 2 (0 – 1)

SC „Predrag Matić-Mare“. Gledalaca: 200. Sudija: Filip Popović (Kraljevo). Strelci: Đokić u 28. i Nešić (autogol) u 78. minutu.

KARAĐORĐE: Milanović, Arsenijević, Andrić, Sazdov, Šarac, Čolović, Čamagić, Urošević, Jablanović, Županjac i Vujisić Još su igrali: Miljojković, Nešić, Denić, Arsović, Janković, Ivanović, Milević i Đoković.

POLET: Županjac, Kosovac, Milovanović, Popović, Jelić, Zajić, Robović, Đokić, Trnavac, Filipović, Saveljić Još su igrali: Stevanović, Čolović, Živanović, Miladinović i Mitrović.

Gruža 0 : 3 Šumadija 1903
Sloga 3 : 1 Apolon 2018
Sušica 2 : 1 Šumadija (T)
Vodojaža 3 : 0 Karađorđe
Polet 1 : 0 Bane 1931
Real 4 : 2 Novi Pazar 1928